Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak, ha a vasfa...

Mit csináljak, ha a vasfa nagyon szinezi a vizet?

Figyelt kérdés

Berakás elött 1 hétig ázott,kétszer főztem is egy-egy órát,mégis ereszti a szinét.A részleges vízcsere uán gyönyörű az akvárium,de 3 nappal később olyan barnás-opálos lesz.Mit tehetek vele?

(kb 3 hete van benne a vasfa)



2011. dec. 26. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem szőlőtőke van benne, az is barnítja a vizet, de eleve az "egészséges" akváriumvíznek enyhe teaszíne van.
2011. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez oké(bár tiszta vízzel szerintem szebb)de a kiázó csersav miatt savanyú lesz a ph,amit sok hal és csiga és garnéla nem szeret.Miattuk kérdezem főleg.
2011. dec. 26. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:
aktívszén a szűrőbe!
2011. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az van,de annak nincsen köze a víz ph-hoz.
2011. dec. 27. 11:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Jah, az igaz, de legalább a csersavat kiszedi.

A ph meg jó kérdés. Rakjál bele mészkövet, az keményít, és egyben lúgosít.

2011. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Ha csapvizet használsz, akkor a csersav nem változtat semmit a pH-n, a kemény víz elég erős puffer. Nem kell rajta semmit keményíteni, gyárilag is az. De ha aggódsz, akkor mérd meg párszor a pH-t két vízcsere között.

A színét meg kiszedi az aktív szén. Ha nem bír vele, akkor túl öreg, cserélni kell.

2011. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
76% kicsit olvasgass még ezekről a dolgokról,mert nagyon nem vagy képben...
2011. dec. 29. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!