Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől rózsaszín a zebradánió?

Mitől rózsaszín a zebradánió?

Figyelt kérdés

a boltban árulják őket és vagy egyszerű szürke vagy rózsszín

és a sima 180 forint a rózsaszín pedig 300 forint


2011. dec. 28. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Génkezelt.
2011. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A rózsaszín génkezelt, de pontosabban nem tudom hogyan csinálják.
2011. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

de attól ugyan olyan életet él mint a rendes dánió?

és a rózsaszín és a rendes dánió szaporodhat egymással?

2011. dec. 28. 20:13
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Szaporodhat, de a pinkeket fájdalmas génkezelés alá vetik.
2011. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:
100%
A génkezelés nem fájdalmas, ugyanúgy öröklődik a szín, mint a természetes tulajdonságok. Az már más kérdés, hogy egy állat génállományába mennyire etikus belenyúlni ennyire öncélú ok miatt, vagy hogy mennyivel romlott le tőle az ellenállóképessége. Az eredeti célja az egésznek az volt, hogy génkezelési eljárásokat tökéletesítsenek. A zebradánió a genetikusok régi kedvenc kísérleti alanya, az UV-ben világító szín meg egy olyan dolog, aminek a sikeres beültetését már pár sejtes korban lehetett ellenőrizni. Tehát az egész egy tudományos kísérletnek indult, csak élelmes ázsiai jóemberek üzletet csináltak belőle. A legrosszabb az egészben, hogy egyesek hamisítják, a gusztustalan halfestési eljárásokkal. A génkezelt és a normál zebradánió szaporodik, a közös utódnak gyengébb lesz a színe. A zebra, a leopárd és az arany(albínó) természetes változatok, a rózsaszín, narancs, neonzöld meg neonsárga meg génkezelt verziók. A génkezelt világít UV fénnyel, a festékkel készített nem.
2011. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 symmer ***** válasza:
nálunk itt ahol lakom nagyon rossz akvárium boolt van kb 10 hulla az aksiban (hal) és ott pl fele festett gyöngygurámi rozsaszin csikkal zebradánió fekete körökkel pillangó hall kékre festve és az a gáz megveszed (én soha nem vettem még onnan halat) rá 2 napra már nincs színe de mondjuk a pink abban megbizhatsz azt profi emberkék génállományukban piszkálgattak és igy lett azzal nincs semmmi baj
2011. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 symmer ***** válasza:
csak azzal a génpiszkált hallakal az a baj az imunnrendszerük gyenge szóval választásnál és tartásnál is figyeljünk itt például egy gynyörű szín ha érdekel: [link] <-----picit hosszu xD
2011. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

az enyém halványabb rózsaszín és fekete csíkok ugyan olyan élénkek mint a többi nem rózsaszínben.

Nem én választottam őket, hanem a húgomnak megtetszett és édesanyám vet belőle darabot így az van mondva hogy én kaptam de azért mert a húgomnak tetszik.

2011. dec. 29. 10:08
 9/13 symmer ***** válasza:

akkor azzal nincs baj de hát figyu nőőőők... xD

és lányoook jozaszin ez olyan mint a bajbim:D

2011. dec. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az szerintem nem zebradánió hanem pinkdánió volt, csak lehet hogy ahova te mentél ott úgy írták ki.Amúgy meg miskolcon 190-ért tudnék venni mind kettőt.
2011. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!