Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sikerült jávai mohát szereznem...

Sikerült jávai mohát szereznem. Rákötöztem vasfára. Elkezdett barnulni.112 l .2x18w t8 6500k növénytápsózás van. Anubiasok szépek. Elkezdtem co zást tabletta formájában (? )

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen növényekhez nem szükséges a CO2, a jávai mohák kicsit több fényt igényelnek, mint az anubiasok, rákötözheted egy magasabb kőre vagy ágra ami közelebb van a fényhez. A CO2 pedig inkább magasabb fényigényű növényeknél hasznos, erősebb világítás mellett. A barnulás pedig a barna alga megjelenését jelenti, ami megint csak a kevés fényerőnek tudható be. El lehet tüntetni algázó halakkal és/vagy csigákkal.
2011. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam ilyen a jávai moha:

[link]

[link]

Jelenleg 18+15 W a világítás (57 liternél), CO2-t nem használok. A legnagyobb élőlények az akváriumban a garnéla és a maláj tornyos csiga. A képeken látszik még beteges microsorium, de csak azért ilyen, mert sokat maceráltam, rakosgattam őket.

2011. dec. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
garnélát szeretnék (red cherryt) de nem tom neon,anci,dánió,sok kis guppy mellé tehetek e?!
2011. dec. 29. 09:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezeknél a halaknál nem annyira vészes, lehet melléjük rakni, csak lassabban fog növekedni a létszámuk. A sok jávai moha remek búvóhely nekik.
2011. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Daphina ***** válasza:

9:14-es!

Ha jól látom a micro-k azért rothadnak, mert elástad őket. Kötözd rá valami kőre vagy fára!

Ha nem így van akkor bocsi.

2011. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 hónapja h üzembe van az aksim, 112 liter, 18 wattos daylight, meg valami komolyabb 20 wattos auqa 61m- cső..


kb 14 órákat világítók.. anubiason nagy levelen kijött barna alaga.. pedig elv fény jó bőven elég nekik..

2011. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ástam el, némelyik csak a mohán ül egy pedig le van kötözve. Csak megsínylették a sok mozgatást és nem vágtam le az elhalt részeket, de már hozzák az új hajtásokat.
2011. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!