Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom biztonsagosan...

Hogy tudom biztonsagosan szallitani a halaim?

Figyelt kérdés
Hamarosan koltozunk,hogyan szallitsam a halaim?Mi legyen a vizzel?Az akvariumbol kipakoljak mindent?
2008. márc. 29. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen messzire szállítod őket.

Ha nem túl hosszú az út, nyugodtan zacskózd le őket, de lehetőleg ne zsúfolódjanak, inkább sok zacsit csinálj.

Ha messzebbre, akkor kénytelen leszel nagyobb mennyiségű vízben vinni őket...A legfontosabb, hogy ne hűljenek ki!

Gondoskodj hungarocell dobozról a zacsi köré, ha nem megoldható, akkor sok-sok újságpapír és pokróc!

Ha nagyobb edényben viszed, vigyázz, hogy teljesen sima felületű legyen, nehogy a szemük sérüljön.Növényt tegyél hozzájuk.Ajánlom még cseppents néhány csepp Sera Aquatan-t a vízbe, ez stresszoldó és nyálkahártya védő!!!

A vízből ha tudsz, vigyél magaddal, lehetőleg legalább a felét!

Pakolj ki, így biztonságosabb!

Sok sikert!

2008. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hello!

Először is én növényt semmi képp se raknék melléjük ha hosszú az út mivel a sötétbe lehet elkezdenek neked CO2-t termelni ami nem a legszerencsésebb, Rövidebb időre se raknám be nekik- sötétben úgy se látják, max kiszurja a szemüket xD, bár erre sok esélyt nem látok.

A vízből minál többet tartanék meg, és ha ilyen belső légpumpás szűrőd van akkor necces a dolog: ezek szárazra kerülnek (mm a szűrőanyag) és ilyenkor elpusztulnak a baktériumok benne. Újra beinditod-> összes elhalt baktérium belemegy a vizedbe aminek nem lesznek jó következményei. (mondjuk ha vízbe tartod áramlás nélkül a szűrőt akkor is elpusztulnak a baktériumok szal ugyanott vagy.

Akváriumból nyilván kiszedel mindent mivel egy vízzel stb vel teli akváriumot én nem emelgetnék toszigálnék xD. A halak szállításában egyetértek az előttem szólóval.

üdv, rem. segíthettem

2008. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!