Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámik szaporodnak a közös...

Gurámik szaporodnak a közös akváriumban is vgy muszáj különtenni őket?

Figyelt kérdés

és ha a közösben is szaporodik akkor védi az ivadékokat vagy magára hagyja?

neonhal vagy dánió bánthatja a kicsiket?


2011. dec. 29. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fognak a közösben szaporodni,És a kicsik sem maradnának meg.Ha szaporulatot akarsz tedd őket külön.
2011. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül akarok szaporulatot csak kérdeztem hogy számítsak e rá és nem is tudom őket külön tenni.
2011. dec. 29. 15:20
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
53%
Ha jól érzik magukat szaporodhatnak és pár napig védik is az ikrákat,méghozzá keményen, ez azt jelenti, hogy minden halat megtámadnak kb 40cm körzetben, a kicsiket csak elzavarják de a fajtársaikat és a nagyobbacska halakat csúnyán megtéphetik.Közös medencében szinte reménytelen felnevelni a kicsiket mert pár nap elteltével maguk a szülők is megeszik őket.Minimum 50-70 literes medence kellene a sikeres ikráztatáshoz, viszont a szülőket másnap ki kell venni.Ja és igen, minden hal szereti az ikrát és az ivadékot is.
2011. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem szaporodtak közös akváriumban. Én nem akartam, hogy legyenek kicsik, de ha már meg lettek nem dobtam el őket. Mivel a közös akváriumba ikráztak le, ezért én a többi halat vettem ki, az apa kivételével. Nekem nem ette meg őket, sőt amikor nagyobbak lettek még akkor is védelmezte a kicsiket. Olyan szinten, hogy az etetésnél addig ő nem evett amíg a kicsik jól nem laktak. Végig együtt volt az apa a kicsikkel nekem. Persze ez biztos hal függő is, lehet más megette volna. Legalább 40 kishalam lett. Egy párat meghagytam belőlük a többieket pedig bevittem egy díszhalkereskedésbe. Akiket meghagytam a nyáron lesznek 3 évesek. :)
2012. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!