Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fissidens fontanust le lehet...

Daphina kérdése:

Fissidens fontanust le lehet "dugni" a talajba?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 11:45
 1/6 Platypus ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy a talajba dugott része elrohadjon és egy idő után elengedje a fenti részt, igen. Ha gyep hatást akarsz elérni, akkor kötözd egy vékony rácsra.
2011. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ!


Nem gyep hatást akarnék elérni, hanem inkább kis bokrokat a red moore fám elé.


És bármilyen rács jó? És honnan lehet ilyet beszerezni?

2011. dec. 30. 12:04
 3/6 Platypus ***** válasza:

Fissidensből bokrot készíteni meglepően egyszerű. Ez a moha alapvetően hajlik a bokros növekedésre. Nekem valószínűleg nem fontanusom van, hanem valami más Fissidens faj, de gyakorlatilag magától tökéletes gömböt képzett. Elég hosszú szálakból állt, hogy a végüket össze tudjam fogni egy csokorba, egy súlyt kötöztem rá, letettem a talajra és a többit megoldotta magától.


Rácsra két megoldást ismerek, az egyik a retro szúnyogháló, ami vastag és erős műanyagból van, és vidéki kisboltokban lehet venni. A másik a fürdőszobai műanyag rács, ez elég durva, de lehet használni. A profik sűrű acélrácsot használnak, ezt az ebayről lehet rendelni nem éppen olcsón.

2011. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ez miben más a "ledugástól"?
2011. dec. 30. 13:02
 5/6 Platypus ***** válasza:
Ilyenkor az egész növény a talaj fölött marad, csak egy vékony damil tartja össze és rögzíti a súlyhoz. A víz szabadon áramlik az összes része körül. Ami a talajba kerül, az elhal és elbomlik, ezért rögzítésre sem alkalmas. A talajban alacsony az oxigénszint, nincs semmi fény és spéci mikroklíma van. A növények gyökerei alkalmazkodtak ehhez, a mohák nem.
2011. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fissidens mohának nincs gyökere.

Magát a növényt meg nem kéne a talajba gyömöszölni.


Fogsz egy adagot és valahol a közepénél összekötöd és rákötöd egy kis kőre, vagy fára.

2011. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!