Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Osszeferheto halak segitseg?!

Akva apor kérdése:

Osszeferheto halak segitseg?!

Figyelt kérdés

50l akvariumba ezekből hányat tehetek(minimun1 pár lehet?)

xifo

guppi

zebra dánio

black molli

törpe harcsa

+vitorlás hal vagy neon hal melyik összeférhetőbb a fentiekkel?(ez bonusz nincsenek megvéve csak ha elférnek akkor szeretném valamelyiket 2 közül!)



a SAJICA SÜGÉR(CRYPTOHEROS SAJICA) emből 1 pár van nem férnek el egymástól a nőstény kergeti a hímet mi a baj?

tán kicsi az aksi?


2011. dec. 30. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
A felsorolásod szerinti fajta halakat tartottam közös akváriumban,kivéve a vitorlás hal,de helyette volt a középvíz lakója 2 db teleszkópszemű fátyolfarkú fekete aranyhalam.Jól megfértek egymással,guppiból sok volt,és neonhalból is,ezek mértékkel szaporodtakl is,mert a szaporulatot részben megették az egyéb halak,mint törpe harcsa,ja és volt még benne 1 db törpe csuka is,ő intézte a természetes szaporulat kordában tartását főleg.Harcsából torokátum volt,2 pár.Sügérről nem tudok mit mondani,nincs benne tapasztalatom,de úgy tudom,hogy nemigen lehet más halakkal közös akváriumba tenni.
2011. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
azért köszi 50lüben a felsoroltakból 2 pár elfér?
2011. dec. 30. 23:01
 3/18 A kérdező kommentje:
kivéve a sügér a neon és a vitorlás
2011. dec. 30. 23:02
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

két pár??:O tejóóég..:O

a black mollynak minimum 90 liter kell,100 literben tarthatsz 6-8 halat

xifónak nem elég 50 liter 2 párnak (azaz 4 halnak) minimum 100 liter kell [link]

a neonhal nagy úszóteret igényel.minimum 70 literes akvárium és négyet nem elég belőle tartani,mivel csapat hal [link]

2 pár vitorlást meg legfőbbként felejtsd el!!minimum 15 liter kell nekik 250 literre mehet 5 hal ami azt jeleni,hogy kb 4-nek 200 liter kellene [link]

A sajica sügérnek talán kicsi az aksi?igen talán NAGYON KICSI! 12-15cm es a kifejlett hal testhossza..egy pár minimum 150 literes medencét igényel!!! [link]


Tehát a felsorolt halak közül az 50 literes akváriumodba tehetsz 6 guppit meg 6 törpeszívóharcsát és ha a guppik szaporodását vesszük figyelembe akkor már túl is népesítetted az akváriumod..


Ajánlom,hogy mielőtt halat veszel(lásd sajica sügér)olvasgass az igényeikről [link] ezen az oldalon mindent megtalálsz..Remélem szegények túlélik vidd vissza gyorsan őket a kereskedésbe ha jót akarsz nekik!

2011. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
*a vitorlásoknak minimum 150 liter kell..lehagytam a 0-t..
2011. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Boccs de ezt már olvastam uncsi,tudom de nincs hely ekkora aksinak szóval na ez van sajnálom de ez van,de te normi vagy azért nem kell felkapni a vizet,ismertek olyat aki kissebb akváriumban tartott ugyanezeket a halakat és semmi bajuk nem volt plusz növényzet szóval nyugi!! ok?

De azért kösszi szépen!!!!!

2011. dec. 30. 23:24
 7/18 A kérdező kommentje:
Én szerintem m,eg az,hogy minimum100l aksi az az;rt sok
2011. dec. 30. 23:26
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Én írtam neked először,persze,nekem is mindent mondtak,hogy semmi nem jó,amit csinálok,főleg hogy nem jó a víz meg kicsi az akvárium,de érdekes,évekig tök jól megvoltak a halaim,nem pusztultak el,nem bántották egymást,jó szűrőt vettem bele meg olyan akváriumom volt,hogy hosszú,keskeny,középmagas,tehát volt helyük azért úszkálni bőven 70 cm x 2o cmx40 cm.Aki meg kritizálta a dolgaimat,annak mindig algás volt az aksija meg semmi más nem volt csak guppik a nagy bozótban,de ő aztán tudta,hogy mit hogy kell. Igaz,hogy én nem tudtam szakértő módon,de tényleg soha semmi háborúság se volt az akváriumomban és a harcsák is turkáltak a kavicsban naphosszat kedvükre,pedig azok elég nagyok.
2011. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs hely akkora akváriumnak,akkor ne olyan halat tarts ami akkorát igényelne.Én nem kaptam fel a vizet,és tényleg nem kioktatásból,vagy bántásból mondom,de egy 50 literes akváriumot is belehet szépen rendezni,csak nézz körül a diszhal.info-n és olyan halakat tarts amiknek jók ezek a körülmények
2011. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A vitorlást hagy ki, mert meg fognak hülyülni benne.
2011. dec. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!