Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumba mikor kell...

Az akváriumba mikor kell világítani a lámpának?

Figyelt kérdés
Van egy akváriumunk akarunk bele majd halakt,de nem tudjuk, hogy mikor mennyi időt érdemes világíttatni a hozzá adott fénycsövet. És ebben az is kérdés, hogy mikor hogy, mert az apukám azt mondta, hogy nappal kap elég fényt éjszaka meg alvás van a halaknak, így nem fog világítani olyan sokat. Itt úgy gondolta, hogy télen amikor korán sötétedik kb 15.00-tól 20:00-20:30-ig világít aztán jszakára meg lekapcsoljuk! Ez így elég? Mert éjszaka igen nehéz mellette aludni. Valaki leírná nekem, hogy a fénycsövet mikor érdemes bekapcsolni és mennyi időre? Tudom ez függhet a halak fajtájától meg a növényzet fajtájától, de akkor is csak úgy általában gondoltam.
2011. dec. 26. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A nap fénye nem elég, sőt, ha éri, akkor bealgásodik az egész, így érdemes minél sötétebb sarokba tenni az akváriumot. Amúgy napi 10-12 óra az ideális világítás, bár ez függ a növényektől, és hogy hány Watt/liter a világításod. Ezt úgy tudod kiszámolni, hogy elosztod a világítás erősségét (Watt) az akvárium méretével (l), tehát: x Watt/y liter
2011. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
54 literes az akvárium 60x30x30-as azt hiszem
2011. dec. 26. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Hány watt a világítás?
2011. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam napi 8-10 órát szokott menni a lámpa,

este meg sötét van nekik.

2011. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az akváriumba nálam mindig nyár van és azért megy sokat a fény, hogy nőjenek a növények.
2011. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!