Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Le szeretném cserélni a...

Le szeretném cserélni a 72L-es akváriumomat egy kb.120L-esre. Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 72L-es akváriumom már rég gondolkoztam rajta, hog lecserélem egy 120L-esre,de a baj az, hogy a mostani akvim is egy IKEA-s komódon van ami nem biztos h bírni fogja a nagyobb sújt,így is van az akvi alatt egy régi polc h ne görbüljön el.Szerintetek elbírná?Vagy mennyibe kerül egy jó minőségű akvárium "tartó"?
2012. jan. 1. 17:06
1 2
 1/16 Szileva válasza:

Szia!

Mi a szomszéd segítségével hegesztettünk a komódba egy vas tartószerkezetet, férjem lefestette, hogy ne csak úgy natúr legyen. Kívülről nem látszik semmi! Jó, ki kell vágni a helyét és ehhez szét kell szedni, de szerintem ha van ismerősöd, aki tud segíteni ilyesmiben, még mindig olcsóbb, mint egy 120-as akvárium alá egy strapabíró szekrény! Mondjuk nem tudom neked milyen van, nekünk nem fiókos, hanem nyíló ajtós komódunk van.

2012. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Fiókos komód?

A vékony hátlapját ki lehetne cserélni egy 19mm-es bútorlapra, és a teteje alá L alakokat beletenni, azzal odafogatni a felső lapot az oldalfalhoz és a hátlaphoz.

Az már sokat tartana, és a tetején meg akkor elég ha van a komód saját lapja, és még esetleg még egy lap rátéve.

2012. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen,fiókos.Milyen L alakokat?:SÉs ez el fogja bírni a 120L-es akváriumot?
2012. jan. 1. 20:35
 4/16 A kérdező kommentje:
Ilyenem van: [link]
2012. jan. 1. 21:02
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a legolcsóbb megoldás, ha elviszed egy asztaloshoz és kimerevítteted. Ez még nem olyan nagy teher, simán elviszi a fa bútor. Az acélváz is jó ötlet, csak szerintem drágább.

Aranyos a göri :)

2012. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Még gondolkoztam azon h veszek egy ilyet: [link]

De az már drágább,viszont szebb.:/

És akvárium tetőt lehet venni vagy csináltatni?Valami ilyesmit,fából készültet: [link]

2012. jan. 1. 21:56
 7/16 anonim ***** válasza:

Jó, nem L alak, hanem L vas a neve:

[link]


Egy rakat ilyen L vasat vegyél és mellé kis 1,5cm hosszú és 3-4mm átmérőjű pozdorja csavarokat. Csavard belülre több helyre. Ez megtartja, ha netán össze akarna dőlni.


Itt olcsó egyébként, nincs 50 Ft sem egy darab, de kéne vagy 15 db-ot venni belőle és több helyre rakni belülre.

A tetejéhez is, meg lehet az oldalához is tenni. Csak olyan helyekre, ahol a fióknak nincs útban.


Bp., VI. Dessewffy utca 30. környékén van egy jó kis csavar bolt, nagyjából itt:


[link]


De Obiban is kapsz biztosan, csak ott ugye neked kell megkeresned, és nem adják a kezedbe, hogy itt van szevasz, és szerintem az Obiban drágább is.


Fa lécekkel is ki lehet merevíteni, hát tökmindegy.

Az asztalos többe kerülne, a kiszállás, meg az hogy fél órát dolgozik vele, de ha nem tudjátok megcsinálni, akkor nyilván legyen az.


Mondjuk én azt gondolom hogy ha azt az Ikeás szekrényt ti össze tudtátok rakni, akkor ezt is meg tudjátok csinálni simán. Ez könnyebb :)

2012. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk a fene tudja milyen szar vékony anyagból gyártották az ikeás szekrényt, lehet tényleg jobb ha veszel egy másik bútort.


Azért jó ha a bútor olyan 18-19mm-es vastag lapokból van. Lehet hogy az ikeás vékonyabb, talán csak 12mm-es.

Képről ez nem látszik sajnos.

2012. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A Rája díszhalasnál, habár rég jártam ott, de ott voltak akváriumok, hozzá bútorok is és nem volt olyan drága.

1132 Bp., Visegrádi u. 14. (Nyugati Pu-tól 5 perc gyalog)

Aztán lehet, hogy most nincs, nem tudom, kérdezd meg:

06-1-349-3465, 06-30-941-3780

2012. jan. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Maga a hátlap az egy nagy semmi...csak egy vékony hátlap,de az nem is olyan h tartana valamit.A teteje 3cm hosszú az oldalai 1,5cm hosszúak,és azok az L alakú vasdarabok jól megtartják?Mert az a gond,hogy a teteje elgörbült:S

De még az jutott eszembe h ide pont elférne egy 126L-es akvárium és mivel azt az oldalak is megtámasztanák, ezért lehet h nem görbülne úgy el:S:/ De nem tom,esetleg még csináljak képeket?(olyan vasdarabok még lehet h vannak is mert lehet maradtak mikor csináltuk a görényeim ketrecét:P)

2012. jan. 1. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!