Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék összehozni egy...

Szeretnék összehozni egy akváriumot, de sajnos szűkös a keret. Segí˘tenétek elméletben összeállítani egyet ami jó és gazdaságos egyben?

Figyelt kérdés

Kezdetnek van egy 32 literes akvám (jó lenne ha nagyobb lenne,na de ez van..ráadásul ingyen kaptam),van folyami homokom,és kavics ....(+ bújókő,de ez nem olyan lényeges)


A barátomék xiphokat tartanak,ezért ebben a fajtában gondolkodom.


Ezeket a lényeges infokat találtam róluk:

Egy felnőtt példány 12-13 vagy akár több centiméterre is megnőhet.(hozzátenném hogy ami a barátoméknál van az kb. 7-8 cm)

Tarthatsz triót egy 10 literes akváriumban is, ha a víz folyamatosan kifogástalanul tiszta. Ellenkező esetben minimum 20 literes tartály szükséges ennek az aktív halfajtának.

Hármas, vagy annál nagyobb számú csoportokban kell tartani.


Ezek alapján arra gondoltam hogy 6-7 halat tartanék (tudom.. 4 hetente szaporulat.. megoldom ;] )


Ezen kívül elmondanátok mire van szükségem?Miből milyet keressek?

Továbba véleményeket,tapasztalatokat is várok.

Ja...és ha tudtok olcsón nagyobb akvát akkor arról is lehet szó. ;)


Köszönöm szépen előre is! :)


2012. jan. 3. 18:24
 1/9 A kérdező kommentje:
ha valami adat nem stimmel a xipho-ról akkor bocsánat,én csak a neten néztem körül...okosítsatok ki :)
2012. jan. 3. 18:28
 2/9 A kérdező kommentje:

máshol azt olvastam (sok helyen) hogy ennek a halnak 150 liter kell ...

most akkor mennyit tarthatok? :( mondjak le az akváriumomról? :(

2012. jan. 3. 18:37
 3/9 Janezs ***** válasza:

Ezek nem Teljesen jó infók itt vannak a xipho igényei:

[link]

2012. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Uhh. Az első infót gondolom a haziallat.hu-n olvastad. Ennyit is ér az az oldal, ordít a hülyeség.

Természetesen a 150 liter a valódi infó, tehát a xiphoról így le kell mondanod. Ha a barátod az ellenkezőjét mondja, akkor ő is téved, ezt bizonyítja az is, hogy nála sem tudnak kifejlődni szerencsétlenek akkorára, amekkorára kellene.

Viszont egy bettának tökéletes az akváriumod.

[link]

Kell egy üveglap a tetejére, az nem túl drága, párszáz forint. Kell egy szűrő és egy fűtő, ezek összesen olyan 5-6000 Ft-ból megoldhatóak. Ezen felül valami kis világítás, ez mondjuk kényes téma, mert nehéz jót találni. Kényszermegoldásnak mondjuk egy asztali lámpa egy 15-20 watt körüli Daylight megnevezésű (6400 K színhőmérséklet) energiatakarékos izzóval megfelel. Így telepíthetsz némi jávai mohát, gömbmohát, anubiasokat, esetleg vallisneriát, microsoriumot.

De mindenek előtt olvasd át akvarista.hu-n az e-bookokat.

2012. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen a haziallat-on nézegelődtem :/

barátoméknak kb 100 literes az akvája,talán picit nagyobb...tőlük kaptam ezt a kis 32-eset (elkülönítőnek használták)

és akkor a bettából kb. mennyi lehet?

2012. jan. 3. 18:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Bettából csak egy tartható, de hidd el, megéri, mert nagyon szép.

Ha mindenképpen rajban gondolkozol, akkor néhány endler guppi fér el a 30 literben. Mondjuk 5 db.

[link]

2012. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 db-ot!

Azok kinyírják egymást ha többen vannak.

2012. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. jan. 3. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Haziallat.hu-val kapcsolatban pedig csak annyit, hogy minden tippem így jöjjön be:)

Mondjuk azt hozzáteszem, hogy vannak fenn jó cikkek is. De hogy az ilyen agyatlanságokat miért nem törlik? Na mindegy.

2012. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!