Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Mi lehet ez?

SOS! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Az akváriumomban darakór ütötte fel a fejét. Szerencsésen ki lettek kezelve,pont beállt minden a megszokott kerékvágásba. Erre fel ma reggel az akvárium üvegén kicsi férgeket láttam mászni. Tejfehérek ,vékonyabbak mint a cérna és se szem,se bélcsatorna nem látszik rajtuk. Egy-kettő a vízben is tekergett.A fény hatására kb. 10 perc után eltűntek.Tudna valaki segíteni? Hogy irtsam ki őket? Károsak? Köszi
2012. jan. 5. 05:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha fény hatására eltűntek,akkor tegyél oda valami erős fényt,világítást hosszútávra,és hagyd folyamatosan bekapcsolva!
2012. jan. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most néztem kb 90%-a eltűnt és csak egy -kettő van az üvegen. De mi lehet ez? Minden éjjel elő fognak jönni? És ne káros a halakra?Valaki tudja? A fény 12-14 órát szokott menni. Éjszakára szoktam lekapcsolni.
2012. jan. 5. 07:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak már ilyenek az ivadéknevelő akváriumomban.Én átmostam az egész akváriumot,ajjzatot mindent,és akkor láttam,hogy a kavics is tele van vele.Undorítóak voltak ahogy így nyúltak..egyesével kiszedegettem átmostam forró vízbe az ajjzatomat visszatettem mindent az akváriumba és eltűntek.
2012. jan. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Karácsony előtt lett indítva az akvárium.Minden kifőzve.Gondolom akkor valamelyik növénnyel jöhetett be.A darakórt leküzdöttük. Most ez....na ebből az állatkereskedésből sem lesz semmi véve. Ráadásul a kis rák televolt petével és egy hete kicsi rákok is bújócskáznak. sajnálnám őket...
2012. jan. 5. 07:41
 5/8 anonim ***** válasza:

hát ha karácsony előtt lett beindítva és már túl vagy egy darakór kezelésen is, akkor valami nagyon nem jó az akváriumodban. Mekkora a mérete? Milyen a szűrésed? Milyen és mennyi halad van benne?


Egyébként lehet, hogy szúnyoglárvák azok a fehér kukacok. Lehet, hogy a növénnyel jöttek be, ha a kereskedésben van állat a növényekkel együtt és a kukacokkal etették azokat. És egy pár elbújt a növényen.

2012. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Más is panaszkodott erre a kereskedésre,hogy rendszerint fertőzöttek a halak. 54 literes komplett, szűrő 60-100 literre. 4 guppi,2 platti,2 harcsa,5 neon, a kis garnélából egy van + a picik. A vizet előkészítettük,tiszta. Be lett vizsgáltatva és minden ok.Nem zavaros .Élő növények is vannak benne.
2012. jan. 5. 11:19
 7/8 Platypus ***** válasza:

Kivételesen azt mondom, most az egyszer nem a kereskedés hibázott. A darakór majdnem minden akváriumban előfordul, de nem csinál bajt, amíg a halak szervezete le nem gyengül. Egy két hetes akváriumba ha halak vannak, akkor azok ammónia és nitritmérgezésben szenvednek, mert a lebontó bacik még nem készültek fel a salakanyagok lebontására. A halak gyakorlatilag a saját vizeletükben úsznak. Ez a két mérgezés meg legyengíti a halak immunrendszerét, ezért a kórokozók meg tudják támadni őket.


A kicsi fehér férgek fonálférgek, a jelenlétük teljesen normális nagyon új akváriumokban. Néhány hét alatt eltűnnek maguktól.

2012. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 5. 17:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!