Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti kikapcsoljátok a szűrőt,...

Ti kikapcsoljátok a szűrőt, ha etettek? Én kiszoktam, de lehet, hogy nem jó amit csinálok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is kiszoktam, de gondolj bele ha bekapcsolva hagyod akkor már rögtön szanaszét fújja a szűrő a kaját. Szerintem jó amit csinálsz.
2012. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
:))
2012. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
persze, hogy kikapcsolom, különben beszívja a szűrő a kaját
2012. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 zsoka79 ***** válasza:
Természetesen ki kapcsolom, mert csak össze vissza keveri a kaját.
2012. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Janezs ***** válasza:
0%
A szűrőnek 24-ből 24 órát kell mennie!!
2012. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 14.30-as válaszoló!

Ha kell mennie, ha nem, nálunk nem szokott etetés közben, mert elszívja a kaját a halak elől, éjszaka meg nem tudunk aludni a zúgástól.

Meglepő módon sok sok éve tökéletesen jól elvannak így is a halaink.

2012. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, etetésnél pár percre ki lehet kapcsolni. Igaz, én nem szoktam.
2012. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ÉN soha nem kapcsolom ki, legalább mozog a kaja, vadászhatnak a halak. Minimális mennyiséget etetek, ami azonnal lesüllyed (fagyasztott), a halak pedig azonnal elkapkodják. De nem hiba etetésnél kikapcsolni a szűrőt.


Annál nagyobb éjszakára, nem hiszem, hogy úgy olyan jól elvannak a halak. Egy ilyen akváriumban gyakorlatilag nincs biológiai bontás, a halak folyamatosan az ürülékükben fuldokolnak. Minden éjszaka kipusztulnak a bacik, az a kevés is, ami nap közben termelődni tud. Ez így nem akvarisztika, ez állatkínzás...


De ahogy mondtam, az etetés alatt az az 5 perc semmi gondot nem okoz.

2012. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem a tengerimbe van vagy 4 vízpumpa, meg lehabzó és ha azt mindet lekapcsolom, akkor teljesen leáll a sodrás, a halak ilyedtükben elbújnak, a lágy korallok összébb húzódnak. Nem akarom őket fölöslegesen stresszelni.


Az édesvizi akváriumokból is van több és azt ha minden etetésnél kikapcsolnám, túl sok idő elmenne vele fölöslegesen.


Etetem inkább úgy, hogy megy minden, és sem szórok be sok kaját, csak ha megették akkor kapnak még egy kicsit. Amit meg esetleg beszív a szűrő, hát hadd szívja, sokat nem szív be.

2012. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!