Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lesz a halaknak bajuk ha...

Lesz a halaknak bajuk ha 50l-es társas akviba beteszek 2 törpe gömbhalat?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
hellóó atol füg ;) mijen halaid vanak ? mert ugye a gömbhall eredetileg ragadozo csígákat és kiseb halak esznek ha guppy vagy ijesmi ak igen veszélyese rájuk nézve .remélem tutam segiteni valamenyit ;)
2012. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első író bár borzalmas helyesírással,de leírta a lényeget.A gömbhal ragadozó.A nála kisebb halakat előszeretettel elfogyasztja.Arról nem is beszélve,hogy 50 literes akvárium nagyon kicsi 2 gömbhalnak,és + a többi halnak.
2012. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
diszgráfiás vagyok nem kel szólógatni ,) am kösz : )
2012. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én azt olvastam hogy 45l is elég... meg nincs sok halam. de nem olyan kicsik mint a guppy. egy kicsit azért nagyobbak. egy kicsit nagyobbak mint a törpe gömbhal. Elfér mellettük?
2012. jan. 8. 21:35
 5/11 anonim ***** válasza:
:S valószinüleg :) probáld meg :) ha nem jön ösze :// ak... drága halak a kicsik ?
2012. jan. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát... nem is tudom.
2012. jan. 8. 21:38
 7/11 A kérdező kommentje:
De a gömbhalnak nem lesz baja?:$
2012. jan. 8. 21:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Legalább írd le milyen halaid vannak és mennyi...


Egyébként meg brakkvízi hal, szóval a számára berendezett akváriumban kell tartani, édesvízi halakkal nem tartható.


"Nemrégiben jelent meg a kereskedelemben a törpe gömbhal, amely csupán 3–4 cm-re nő, így igen népszerű. Kis méretén kívül a természete is jobb, tarthatjuk apró halakkal, de a törpe változatnál is csak brakkvizet használhatunk, ezt pedig csak néhány halfaj viseli el."


Bővebben:

[link]

2012. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem tarthatóak társas akváriumban, a nagyobb halaknak is nekimennek. Ezen felül nem is jó számukra a sima csapvíz. A hely is kicsi. Ezt felejtsd el.

[link]

2012. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én régen próbáltam egyszer betenni a nagyobb közös akváriumba de inkább kivettem őket onnan, mert azt csinálták, hogy beálltak az egyik sarokba és gyanúsan figyelték az összes halat, és látszott rajtuk, hogy nagyon félnek, begörbítették a faruk uszonyukat és 4-en egymás mellett álltak egy helyben, csak a szemük járt ide-oda.


Aztán nem tudtam hova tenni őket és egy 20 literesbe tartottam azt a 4-et majdnem egy évig, sok jávai mohával, sima csapvízben. Nagyon kis picik, másfél centisek voltak. Később eladtam őket egy lánynak, de akkor még szinte sehol nem lehetett kapni. Ez már jó régen volt.

2012. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!