Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak türelmeseknek! Azt...

Csak türelmeseknek! Azt hiszem magas a vizem PH-ja. Hogy tudom csökkenteni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok és olvasok én utána meg ismerem az akvarista.hu-t is de akkor se értem. Nem boldogulok az akváriumommal, a zebradániókon és az ancin kívül minden kidöglik. Vettem Seachem teszteket (ilyen tapadókorongos és folyamatosan mutatja a víz PH-ját és ammóniáját) és eszerint valószínűleg magas a PH-m. 8 fölötti. Az ammóniatesztnek még kell egy kis idő de ha az is sok a vízben? Mit tudok csinálni? Van rá esély mert algásodok is. Mennek a heti vízcserék (nem mindig hetente, néha elúszok vele de általában), és nem etetek túl! Ezen kívül valami tanács?
2012. jan. 9. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Vegyél ozmó vizet, annak 5-ös a pH-ja, szóval ha állott csapvízzel kevered (ami kb. pH 8-as) megfelelő arányban, a kettő között bármilyen értéket beállíthatsz vele. Illetve vannak még ilyen pH csökkentő szerek is de azokat én még nem próbáltam.


A mérgező ammónia magasabb pH értékeknél lassabban alakul át nem mérgező ionokká, pH 6-os szinten viszont majdnem azonnal.


Az ammónia magas szintje ellen használj szűrést és baktériumkultúrát. Ha a halaid nagyon gyorsan lélegeznek, esetleg felmennek a víz tetejére levegőért, és/vagy vörösek a kopoltyúik biztos, hogy ammónia mérgezésük van. Ilyenkor csinálj sok vízcserét, használj bacikultúrát, a szokásosnál is kevesebbet etess és levegőztess sokat. Na meg reméld a legjobbakat, habár egy ilyen mérgezésből a halaknak kell akár egy hónap is míg regenerálódnak, már ha túlélik.


Ha esetleg kipusztulnak, akkor addig ne vegyél új halat, amíg be nem áll a baktériumszűrés: először az ammónia lesz magas, aztán ahogy az lemegy 0-ra, a nitrit szint ugrik magasra, de az is kb. ugyanennyi idő alatt lemegy. Ha az is nulla csinálj egy részleges vízcserét, és mehetnek a halak.

2012. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Platypus ***** válasza:

A magyar kemény csapvízben normális a 8 fölötti pH. Egyes halaknak jó, mások elviselik, megint mások kidöglenek tőle. Vagy direkt úgy válogatod a halaid, hogy bírják, vagy lágyítanod kell a vizet. A lágy víz pH-ja is lejjebb megy magától, a kemény vízét meg nem is lehet biztonságosan csökkenteni. A magas ammóniára a jobb szűrés a megoldás.


Ha leírod mekkora akvárium és milyen felszereléseket vásároltál hozzá, akkor tudunk pontosabb dolgokat is ajánlani.

2012. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Csapi víz PH-ja nem lehet, 8 körül, mert akkor lúgos víz lenne. Aki ezt állítja az olyan buta a kémiához, hogy nem is tudok szavakat rá.

No kedves akvárium tartó én az akváriumba a vizet felforraltam, és amikor kihűlt, akkor adtam hozzá sót. Sose romlott meg a víz az akváriumban, és 1/2 évente elég volt tisztítani, halakat tenyésztettem

2012. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Hol kapok ozmóvizet?

A jelenlegi halaim igazi túlélők, semmi bajuk, kezdetektől megvannak (4 zebradánió és 1 anci) viszont minden más kidöglik. A guppik is! A plattik is. Mással még nem próbálkoztam.

Szűrőm van természetesen, elvileg elég is.

2012. jan. 9. 12:29
 5/19 A kérdező kommentje:
Az aksi nem nagy, 54L azt hiszem, Eheim szűrővel... a műszaki dolgokhoz is hülye vagyok, de szettben vettem, így elvileg elég a szűrés.
2012. jan. 9. 12:31
 6/19 anonim ***** válasza:

A pH értéke


Az oldatok savasságának, lúgosságának a mértékét 1-14 közötti skálán mérjük.


Míg a pH1-pH7-ig savas, pH7 semleges, pH7-pH14-ig lúgos közeget jelez.


Amennyiben kíváncsi szervezete állapotára, házilag pH indikátorral (lakmuszpapír) mérheti meg a vizelet mintájának segítségével.

2012. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ilyet vettem!

[link]


Technikai adatok:


Űrtartalom: 54 liter


Akvárium méret: 60x30x30cm A teljes magasság 35 cm a tetővel együtt.


Üveg vastagság: 4 mm


Világítás 1x15W


Akváriumtetőetető: etető nyílással ellátott, tetszetős, fekete színű.


3 év garancia


Felszereltség:


Eheim PickUp 2008 -as szűrő


Eheim Jäger 50W-os automata fűtő


Eheim MP Világítás a tetőbe integrálva


Háttér a doboz oldalából kivágható


Eheim Hőmérő

2012. jan. 9. 12:35
 8/19 anonim ***** válasza:
nem azt mondtuk, hogy csapvíz, hanem állott csapvíz... egyébként meg a 8 elég gyenge lúg... ezek szerint az 5-ös phjú ozmó víznek meg szét kéne marnia a poharat, mert az már sav???
2012. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

nekem is ugyanilyen szettem van, teljesen ugyanez. Az összeállítással nincs gond, de betartottad a 2 hetes bejáratási időt?


Vagy nem használsz esetleg valami vegyszert ami esetleg irthatja a bacikat? A csapvizet pihenteted legalább 24 órát? mert a benne lévő klór veszélyes lehet a halakra, és a bacikra is. A halakon, amik megdöglöttek, nem volt valami külső nyom? Előtte hogy viselkedtek?

2012. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Platypus ***** válasza:

12.28 - esetleg olvass utána a vízkeménység fogalmának. A vízkeménységet alkotó kalcium és magnéziumsók lúgossá teszik a vizet. A lágy víz meg savas a benne oldott légköri széndioxidtól. A légmentesen tartott desztvíz pH-ja 7 egyedül.


A szett szűrésén lehetne mit fejleszteni, de ha nem telepíted túl az akváriumot, akkor elmegy. Egy csapat zebradánión meg az algaevőn kívül nem is fér el ekkora helyen más hal. Ha az algaevő Ancistrus, akkor azt el kéne cserélni mondjuk pár csigára, mert csúnyán ki fogja nőni a helyet.


Szerintem még nem kéne a vízkeménységgel variálnod, ezeket a halakat rengetegen tartják csapvízben gond nélkül. Inkább a halak számával vagy a helytelen telepítéssel lehetett gond. Bejárattad az akváriumot a halak előtt? Fokozatosan hoztad a halakat, vagy egyszerre mindet? Mik voltak az elhalálozott halak?

2012. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!