Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen halbetegség? (info...

Ez milyen halbetegség? (info lent)

Figyelt kérdés

Van egy kb 16m3-es tavam aranyhalakkal és koipontyokkal.

Az aranyhalak leívtak, de lett köztük kárász is. Valamelyik nap találtam egy hullát. Kivettem és nagyon érdekes volt, mert kb a szélessége akkora volt mint a hossza. (mint egy gömbhal) Eddig két ilyen hullát találtam és mindkettő kárász volt. Mi okozhatja ezt a betegséget? És mi a pontos neve?


Előre is köszönöm!


2012. jan. 9. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam, jó lenne egy fénykép. Olyan van, hogy a has teljesen felpuffad, de azért a hal nem lesz gömb alakú, mert a feje nem tud puffadni.

Lehet, hogy a genetika miatt lett gömb alakú, mert ugye aranyhalakat szelektálnak direkt erre. Akkor viszont azért pusztult el, mert hátrányt jelent ez a forma, a szervek sem fejlődnek rendesen. A gerince ferde volt esetleg? Élők között nem látsz hasonlót?

Képet tudsz feltenni?

2012. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hülye voltam és sajnos nem fotóztam le. :(

Etetem őket és rendszeresen feljárnak a víz felszínére, de ilyen tuti, hogy nem volt köztük. (vagy nagyon elbújt) Ha még lesz ilyen, akkor mindenképpen készítek róla fotót (bár remélem nem lesz). Annak az egynek nagyon örülök, hogy a koikra nem ment rá.

2012. jan. 9. 19:23
 3/6 Falun ***** válasza:

a halnak elálltak a pikkelyei a testétől?

mintha felborzolta volna

a hasvízkór egyik tünete is lehet.


[link]


[link]

2012. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy kicsit fel voltak borzolva a pikkelyei de szerintem nem ennyire és jóval nagyobbra volt dagadva.

Ha esetleg még is ez a betegség az, akkor egy kerti tó esetében hogy lehet védekezni ellene?

2012. jan. 10. 11:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A püffedés nem feltétlenül tünet. Lehet hogy pusztulás után püffedtek föl a szervezetben felgyülemlő gáz miatt. Lehet, hogy a hideg miatt nem bomlottak el valamilyen lebontó szervezetek hiánya miatt.
2012. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha hasvízkór végzett velük, az azt jelenti, hogy nagyon rossz a vízminőség a tóban. Ez lehet a szűrés hiányától, a túlságosan beállt víztől, a túl sok haltól, túl sok bomlásterméktől. Tehát ezeken kellene változtatni: hordós szűrő, vízfrissítés, halak megtizedelése (természetesen elajándékozással, vagy eladással), esetleg a fenék felporszívózása, kikotrása. Meg át lehet szűrni egy uv szűrővel is, kórokozók ellen.
2012. jan. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!