Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Biztos, hogy ez darakór?

Biztos, hogy ez darakór?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem észre, hogy a rózsalazacaim egész testén sűrű, fehér pöttyök jelentek meg. Nem minden hal ilyen, csak ők. Namost eddig még rendben is lenne, hogy darakór, nade tettem egy kísérletet, mivel láttam, hogy inkább kifelé állnak ezek a pontok (mintha csak rájuk ragadt volna néhány levegőbuborék). Jó, most nézhettek hülyének, meg kioszthattok, hogy állatkínzó vagyok, de kivettem az egyik halat, végigdörzsöltem a kezemmel a testét és amikor visszatettem az összes ilyen kis pötty eltűnt. Most ez akkor mi? A darakór nem parazita, ami cisztákat képez a testen?
2012. jan. 4. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudsz fel rakni róluk egy képet? Így látatlanban nem tudom megmondani mi ez.
2012. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A darakórnak több tünete van. Pontos Diagnózis csak akkor állapítható meg ha tünetegyütteseket tapasztalunk. Indokolatlan zavart mozgás, kövekhez, aljzathoz való dörzsölődés, esetleg szín vesztés, és fehér pöttyök. Nem vagy állatkínzó, és több könyv is javasolja hogy a hal testét vizsgáljuk meg mikroszkóp alatt, hiszen így felismerhető maga a parazita is. Viszont egy kérdés. HOL VOLTÁL IDÁIG??? Sosem próbáltam ledörzsölni, de ezek csillós egysejtűek, amik a bőrbe vannak ágyazva. Így magától értetődő, hogy le is lehet őket könnyen szedni. Hal testén szövetnedvekkel táplálkozik, ahol anyaparazitává fejlődik, majd elhagyva a testet, és az aljzaton, vagy a növényeken fejlődik tovább, tokozódik asszem. Nem vagy elkésve, csak lehet már nincs vissza út. Ha elszaporodik, akkor kampec a halnak. Ha van parakill otthon akkor talán még van esély!
2012. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem cisztákat képez, hanem sebeket hagy a hal bőrén ami utat ad másodlagos fertőzéseknek.
2012. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem dörgölőznek, esznek rendesen, és eddig úgy látom csak ők olyanok. Sebhelyek nincsenek a bőrön, még az után sem, hogy átdörzsöltem a halat. Ha a nem fertőzött halakat kiveszem, akkor azok biztos, hogy túlélik?
2012. jan. 4. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Fertőzöttségtől függ. Én nem venném ki őket. Az egész akváriumot kezelném. Parakill 50literre 100 forint körül mozog.


Olvasd el


[link]

2012. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik. És nem öli meg egyik halamat se, ugye? 2 féle algaevő és rengeteg harcsa van. Ezek nem érzékenyek rá?
2012. jan. 4. 22:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Talán a csigák érzékenyen veszik, de nekem azt a párat nem írtotta ki.,
2012. jan. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak egy hagymacsigám van. Talán túléli. De akkor már ne is próbálkozzak ezzel a dörzsölgetéssel? Mert akár már egy kis simítástól is lejön a pötty.
2012. jan. 4. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne dörzsöld le szerencsétleneket, mert a nyálkahártyát is sérted, illetve a bőrét is kiszakítod ezzel. Persze, nem látod, mert mikroszkópikus kis sérülések maradnak, de hidd el, a hal szenved.

Amúgy 100%, hogy darakór. Vegyél 3 adag parakillt (mármint ami 3 alkalomra elég a vizedhez, emeld meg a hőmérsékletet 28 fokra, csinálj részleges vízcserét, add hozzá a szert, majd ezt 3 naponta ismételd, értelem szerűen 3-szor. Közben keveset etess, keveset világíts.

Ha időben elcsípted a bajt, minden halad túléli. Kivenni nem érdemes a fertőzötteket, hiszen a paraziták a vízben is megtalálhatóak szabadon. Mindenképpen kezelni kell.

2012. jan. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
A csigát vedd ki és nyomasd a gyógyszert, valamint emeld a hőfokot, fontos, hogy rajzás előtt gyógyszer legyen a vízben, mert a halakon lévőkre már nem hat a szer.Elképzelhető, hogy azért tudtad letörölni róluk, mert már a leválás pillanatában voltak.Én is megnézném azért, ha tennél fel képet róluk.
2012. jan. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!