Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 900 literes akváriumba naphala...

900 literes akváriumba naphalat szeretnék bele, ugy halottam hogy azok szívosak, szerintetek hány db fér el benne? "okosak" kérem kíméljenek!

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 21:05
 1/8 Platypus ***** válasza:

Az alapterületétől függ. A naphal erősen területvédő, egy példányra számolj legalább fél négyzetméter alapterületet, különben állandó és súlyos verekedés lesz a vége. A picik még úgy-ahogy békések, de az ivarérett példányok szaporodási időben (ami kb. egész nyár) nagyon vehemensen védik a területüket.


Sügérfélék, így érdekes a viselkedésük, erre szokták mondani hogy okos halak. De én valami kevésbé problémás fajt választanék a helyedben.

2012. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is inkább beakvarizáltabb sügérféléket javasolnék, belőlük sokkal többet tarthatsz problémamentesen.

Vagy ha hidegvízi fajokban gondolkozol, akkor egy szép aranyhalasat is lehet csinálni. Melléjük akár szivárványos ökle is mehetne.

2012. jan. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a Nap hal az Nap Kárász. Az is sügér féle? Csak érdeklődök.
2012. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3/3

A naphal a sügéralakúak rendjébe (és a díszsügérfélék családjába) tartozik, a kárász pedig a pontyalakúak közé, semmi közük egymáshoz.

Én soha nem hallottam még a napkárász kifejezést, ez valami öregek által ráragasztott becenév lehet.

2012. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudtam csak hallottam. :) Ismét tanultam.
2012. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Frontosa ***** válasza:

Egy ekkora akiban már annyi szép nagy sügér közül válogathatsz, nem értem miért pont Naphalat szeretnél? Egyébként tarthatsz belőlük 6-8 darabot, csak nincsen sok értelme, növény nem marad meg, ugyanúgy kell nekik több külső szűrő+belső, nincsenek beakvarizálva. Akkor már inkább tarts Pirájákat, azok még különlegesebbek is.

Vagy mondjuk a Magyarországon megvehető sügérfajok 99%-ból egy jópárat?

Üdv,

2012. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Akkor most? Mégis kárász?

2012. márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom még mielőtt.... Megtaláltam a másik linket is.

[link]

Dollár milliókat fizetnek ufókutatásra. Ez meg csak itt van. :))

2012. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!