Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valami kicsi nagyon szapora...

Horvistvan kérdése:

Valami kicsi nagyon szapora állatkát juttattam az akváriumba ha boltból származó vízzel együtt. Szürke színűek és kb fél miliméter nagyok. A sóderágyon és az üvegen is mozognak. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
van róla fényképed
2012. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Hal! válasza:
Sztem vizibolhák. Azok ártalmatlan lények, semmi baj nem lesz tőlük és sztem még takarítanak is, de ha nem szívesen hagyod az akiba őket, akkor a halak úgyis megfogják enni őket.:)
2012. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A vizibolha az úgy megy, mintha break-elne és van belőle kisebb-nagyobb is.


Nekem volt egyszer régen valami a vízben, de azok fehér pöttyök voltak, elég gyorsan mozogtak és nem ették meg a halak őket. Leszívtam a vizet, csináltam egy nagytakarítást. Ja de nem jöttem rá, hogy mik voltak azok.

2012. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vettem már élő vizibolhát, de ezek nem olyanok! Ezek nem break-elve mozognak, hanem folyamatos mozgásuk van. Fényképezni nics értelme, mert szerintem nem is látszanának.
2012. jan. 7. 16:56
 5/13 Falun ***** válasza:
előfordulhat az is, hogy planária... :S:S
2012. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ááá nem lehet planária azok apró kis fekete laposférgek nekem is voltak. Szerintem tuti, hogy hidrák. Nekem egyszerre voltak hidráim és planáriáim is a hidrák fehéres - szürkés színűek a vízben és az üvegen mozognak hullámos féregszerű mozgással. Károsak a halak számára, mert élősködnek rajtuk.
2012. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát ezeket akár hogy is nézem mindig pontszerűnek látom őket sem pedig féregnek. Két darab garnélával vannak együtt és pár csigával de igazándiból nem befolyásolják egymást. Nem élősködnek ezek semmin sem de ha nézed a sódert egy darabig akkor életre kel az egész.
2012. jan. 8. 09:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Na most már megjelentek azok az említett férgek is. :( Hogy lehet azokat kiírtani?
2012. jan. 8. 09:56
 9/13 A kérdező kommentje:
Bár ezek szerintem nem planáriák mert lényegesen kisebbek kb. 3-5mm hosszúak és 0.5mm vastagok.
2012. jan. 8. 10:04
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezeket sajnos nem lehet lefényképezni méretüktől fogva, főleg nem egy autó fokuszos géppel!
2012. jan. 8. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!