Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így milyen összeállítás...

Bamboochatheone kérdése:

Ez így milyen összeállítás egy 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Betta 1

Kék gurámi 1

Arany gurámi 1

Császárlazac 2

Platti 4

Kékneon 4

Vörösneon 4

Ötsávos díszmárna 4

Törpe üveglazac 4

Rézfoltos páncélosharcsa 3

Endler guppi 7-Ebből kettő növendék kb 1centisek


2012. jan. 12. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Katasztrófa...se az igényeik nem egyeznek, se az egyes fajok darabszáma nem jó!


Neonokból döntsd el melyiket akarod. Ugyanis a kék neonnak max. 24-25 fokos víz ideális, a vörös pedig 25 felett érzi jól magát. És ekkora akváriumba már tehetsz 15-20 darabot belőle, csapathalak! Minél nagyobb csapat, annál kevésbé stresszelnek. Nekem is 20 kék neon van 112 literben, kalászhalak (Pseudomugil gertrudae, Iriatherina werneri) és garnélák vannak mellettük. Ennyi bőven elég.


Válaszd ki milyen halat akarsz. Sok fajból 1-1 darab nem jó! 1-2 fajból tarts sokat. Diszhal.info oldalon nézz után a halak igényének és úgy válogasd össze őket. De ennyi faj az rengeteg...tegyél valami kisebb testűből egy nagyobb csapatot (pl. neon vagy valamilyen neon nagyságú pontylazacból 15 db), meg válassz valami nagyobb fajtából egy csapatot, abból 6-8 db (pl. a gurámi), aztán válassz valami talajlakót is, anciból 2-3, vagy valami kisebb páncélosharcsából 6-8 db. Ez bőven elég 112 literbe...de ehhez is szükséges már külső szűrő. Ha nem akarsz külső szűrőt, akkor kevesebb halat válassz.

2012. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezzel csak annyi a baj hogy már nem nagyon van lehetőség rendezésre ugyanis már megvannak 3 hónapja, egy 600 literes belső szűrővel.
2012. jan. 12. 11:07
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Akkor pedig:

[link]

Szépen eladod azokat a halakat, amik nem illenek a képbe. 600 liter/órás szűrő pedig egyáltalán nem nagy, sőt...annak vehetjük a fele teljesítményét, ugyanis van benne szűrőanyag és rakódnak a baktériumtelepek, kosz, és lecsökken a teljesítménye. A gyári adatok azok szűrőanyag nélkül, levegőn történő üresjáratban készülnek, nem pedig akváriumban. Így meg már nem is nagy az a szűrő...ha nem akarsz stresszes és döglődő halakat, akkor minél hamarabb rendezd az összeállításod. Előre kellett volna tájékozódni, és nem utólag.

2012. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A halakat ingyen kaptuk, tenyésztőtől. Csak a plattikat vettem én mert az nem volt neki.
2012. jan. 12. 11:49
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha ingyen kaptad akkor feladhatod ingyen elvihetőnek is, vagy elcseréled arra, ami kell. De ez így marhára nem jó. De úgy látom csak kifogásokat keresel folyamatosan, nem akarod te ezeket a halakat lecserélni. Akkor miért kérdezed, hogy jó-e ez az összeállítás? Ha mondjuk, hogy nem az és úgyse változtatsz, felesleges is megkérdezni, de szerintem te is tudod, hogy ez így nem jó, azért tetted fel a kérdést...remélem válaszol még rajtam kívül más is és megerősít abba, hogy ez így nagyon nem jó, akkor talán megérted.
2012. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Majd az idő eldönti. Akváriumozás előtt kb fél évig csak erről a témáról olvastam amikor csak időm engedte. Most tesztelem a tudásomat, eddig sikeresen.;)
2012. jan. 12. 11:57
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, de el vagy tévedve. Ha előtte fél évig olvasgattál, akkor már szinte mindent tudnod kellene, és nem követnél el ilyen hibákat. És egyáltalán nem "sikeresen" csinálod, csak te azt úgy érzed. És ez az összeállításodból látszik, meg a gyenge szűrésedből.


Növényeid milyenek vannak? Milyen a világításod? Milyen rendszerességgel csinálod a vízcseréket, és hogyan? Milyen szereket használsz az akváriumhoz?

2012. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Fodros vizikalász, hínárból vagy 4 szál, vizicitromból két tő, egy gömbmoha, finom levelű amazonasi kardfűből két tő, két tő lándzsás vízipáfrány, és kb 6 tő közönséges valiznéria ebből vagy 3 ilyen 10 centis hajtás. Világításnak LED-es világítást szereltem be, amely összesen 684 lumennel világít úgy hogy fél 414 lumennel világít a hideg fehér és 270 lumennel a meleg fehér.

Szereket nem sokat használok sera nitrivec, Vitacraft vízelőkészítő, neptun tőzegkivonat, neptun folyékony tápsó, és talajnak pedig JBL Florapol van bazalttal és gyöngykaviccsal keverve. Etetni sera vipagrannal vagy tubival szoktam.

Vízcseréket hetente kb 16-18 litert. Állni hagyom vagy 3-4 órát a vizet vízelőkészítővel keverve majd miután leszívtam a régit beleöntöm az újat.

2012. jan. 12. 12:31
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja és még van benne 3 apró tő Wendt-vízikehely.
2012. jan. 12. 12:33
 10/18 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, ez így nem akvárium, nem akvarisztika, csak rengeteg hal helytelen egy helyre zsúfolása.

Nem lesz így életképes ez az összeállítás, én is az akvaristán való elpasszolgatást/cserélgetést javaslom. Szörnyű.

2012. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!