Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így milyen összeállítás...

Bamboochatheone kérdése:

Ez így milyen összeállítás egy 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Betta 1

Kék gurámi 1

Arany gurámi 1

Császárlazac 2

Platti 4

Kékneon 4

Vörösneon 4

Ötsávos díszmárna 4

Törpe üveglazac 4

Rézfoltos páncélosharcsa 3

Endler guppi 7-Ebből kettő növendék kb 1centisek


2012. jan. 12. 09:22
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:
A "majd az idő eldönti" egy nem éppen állatbarát hozzáállás. Majd ha megdöglenek, akkor sajnálod őket utólag, vagy mire gondolsz? Amit csinálsz, az rossz. Változtathatnál rajta. De nem akarsz. Akkor miért kérdezted meg?
2012. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Rossz.
2012. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Túlbuzgó véleményáradat? Még neked áll feljebb és másokon szórakozol? Foglalkozz inkább a halaid rendbetételével ha nem akarod őket kínozni...de úgy látom te leszarod az ilyeneket, nem értem egyszerűen minek az ilyennek állat...
2012. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Meg lehet nézni mennyire vannak kínozva szerencsétlen halak...gyönyörű színekben pompáznak és mind vidáman játszik, amikor nemrég egy 30 literes akváriumba kényszerültek mert kilyukadt a 75 literes üveg akkor szerencsétlenek fúú de rosszul néztek ki...én is nagyon sajnáltam őket viszont most nagyon ki vannak virulva.
2012. jan. 13. 14:38
 15/18 Dioxyde ***** válasza:
Hát ekkora akváriumba már jó egy külső szűrő...aztán bettát nem raknék bele mert neki mehet a gurámiknak ....a gurámikból és a plattikból min. 3-4 db-ot tartanék a többiből meg 8-10 db-ot,guppit meg nem tartanék mert azok fognak szülni elég szépen.Szal ez így rossz társítás...szóval ha bettát meg a guppit és a kék neont kilőjük a többieken kibővítjük úgy talán már jó,csak hát nem 112 literbe...
2012. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A bettám furcsán nyugodt, kijelölt magának egy kis teerületet amit rendesen véd de amúgy kicsit sem agresszív, a tükörképét sem támadta meg. A guppik születésszabályozás alatt vaannak, ami megszülettik az bizony táplálálék legy egy nagyobb halnak, pl betta vagy gurámik. Igazából elég jó kis ökoszisztéma alakult már ki közöttük nagyon szépen élnek eggyütt.:)
2012. jan. 14. 12:45
 17/18 anonim ***** válasza:

én is csatlakozom az előttem szólókhoz mert ez így rossz.

gondolj bele te sem szeretnél más nemzetiségű emberek között élni 10 nm-en ráadásul akik nagyobbak is nálad és ha az őáltaluk kijelölt területre lépsz(te nem tudod hogy hol van ez mert a hal sem tudja a nagyobbakét) akkor ad egy nagy pofont. vagy magyarok között élsz és jól megvagytok egymással. kicsit hülye a példa de jól mutja ami nálad van. mind a 2 helyzetben élsz de nem mindegy hogy sresszesen vagy teljesen nyugodtan élhetsz.

2012. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%
A többiek jól mondják, ez így rossz. Nem jó, még akkor sem, ha neked úgy tűnik. A halak nem tudnak olyan látványosan szenvedni, mint a többi háziállat, de attól még ugyanúgy rosszul érzik magukat. A [link] info oldalon nézz körül, látni fogod, hogy amit összehoztál, az úgy rossz ahogy van. A vörös neonoknak és a bettának eleve 26 °C feletti hőmérséklet lenne ideális, míg a kék neonoknak csak olyan 24 fok körüli. Pont sikerül eltalálnod, hogy mindhárman szenvedjenek. Gurámikból fajonként legalább egy párat, a pontylazacokból minimum nyolcat, páncélosharcsából legalább hat darabot kéne tartani ahhoz, hogy jól érezzék magukat, de nehogy még több halat vegyél ide, mert már így is bőven túl van terhelve. Hosszú oldalakat lehetne írni, hogy miért rossz még ez a taársítás, de nem látom értelmét, hiszen kb. 7 ember egyhangúlag elmagyarázta már neked, hogy ROSSZ amit csinálsz, de még így sem érdekel. Ezek a halak kizárólag a te kedvtelésedből vannak ott, ahol vannak, nem ők akartak hozzád kerülni, hanem te akartad őket. Ezek után szerintem a minimum az lenne, hogy normális életteret biztosítasz nekik, és ha már a megvásárlásuk előtt nem néztél utána rendesen a dolgoknak, legalább így utólag próbálnád meg helyrehozni amit elrontottál... Gondold már át egy kicsit...
2012. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!