Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen legyen a technikai...

Milyen legyen a technikai összeállítás?

Figyelt kérdés

Imádom a halakat! Sajnos a szüleim kutyás-macskás emberek és sosem adatott meg nekem, hogy legyen egy akváriumom. Lassan 28 éves vagyok.... most jutott el csak a tudatomig, hogy nagykorú vagyok, külön lakom és csinálok amit akarok! :)

Már egy ideje nézelődök a neten, hogy mit hogyan kéne, de bevallom.... nagyon süket vagyok a dolgokhoz.

Szeretnék egy 120 vagy 160 literes akváriumot. Nem akarom agyonzsúfolni, de még nincs konkrét képem a halakról. Vagy egy "tipikus társas" akváriumot (molly, guppi, neon) szeretnék, vagy egy nanohalas-garnélásat. A nanohalak közül ezek tetszenek: [link]

[link]

[link]


Ami a növényeket illeti, nem vagyok nagyravágyó. Simán beérem az "igénytelenebb", kevés fényigényű növényekkel. [link] Szerintem innen tudok majd válogatni. Ezekből kiindulva én úgy gondolom, hogy jó lehet a gyári tető.


A kérdésem az lenne, hogy mire figyeljek oda ami pl. a szűrést illeti. Külső szűrő kell mindenféleképpen, ugye? Milyen, mekkora (megfizethető)? Nézegettem ilyen-olyan diy cuccokat is, nagyon ötletesnek néznek ki, de én műszaki analfabéta vagyok, ezért nem is próbálkozok vele.


Meg most jut eszembe a növényekről.... Mint írtam, beérem az "igénytelenebbel". Milyen legyen a talaj? Kell alájuk hiper-szuper akármilyen táptalaj?


Mivel nem egy nap alatt akarom összehozni a dolgot, még biztos fogok keresni a neten okosságokat, de szerintem (ahogy nézegettem a kérdéseket) sok tapasztalt és profi akvarista jár ide. (Az én és a hozzám hasonlók segítségére :) )

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2012. jan. 14. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

A külső szűrő egy ilyen mérethez kb 15-20.000 ft, de használtan jóval olcsóbban is kapsz.

Az Atman külsők egész jók ár-érték arányban.


Ha alacsony fényerőben gondolkodsz, elég bazaltzúzalék, vagy

mészmentes kvarchomok.


De egy valamire nagyon figyelj oda. Ha kinéztél valamit a neten, (hal, technikai cucc), akkor ne hagyd magad a boltban rábeszélni egy másikra!

2012. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A külső szűrő újonnan inkább 28-30e. Legolcsóbb és egyben talán a legjobb megoldás, ha szűrőrekeszes akváriumot csináltatsz. Mondjuk "standard" méretűt, amihez majd kapsz gyári tetőt is használtan a vaterán, vagy az akvarista.hu-n.

A szűrőakvárium előnye, hogy olcsó (néhány ezer Ft-tal dobja meg a akvárium árát, és akkorára csináltatod, amekkorára akarod. Sokkal több szűrőtöltet fér bele, mint egy külső szűrőbe. Sokkal jobb lesz a szűrés. Egy ekkora (120-160l)akváriumhoz egy 20 literes rész bőven elég. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy az akvárium egyik része le van válaszva egy üveglappal. A leválasztott rész cellákra van osztva, amikben a z átáramló viz kígyózik celláró-cellára. és közben a szűrőközeg megszűri a vizet. Kell még hozzá egy néhány ezer Ft-os vízpumpa, ami hajtja az egészet. Tesóméknál csináltunk ilyet és nagyon bevált. Ha ilyen megoldás mellett döntesz, szívesen segítek a tervezésben, csak küldj pü-t.

2012. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

itt egy atman 20e forintér: [link]

ha 160 litereset veszel akkor egy ilyen kb 800 l/h-s kell de 120 literhez kissebb is elég

van aki azt mondja hogy a szűrő óránként forgassa meg 3-szor a vizet de van aki 8-at mond. ez 5-ször megforgatja szóval szerintem ez elég.

2012. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, végre egy olyan kérdező aki nem azt írja, hogy "vettem egy 6 literes akváriumot egy aranyhallal, mit csináljak vele...", hanem utánaolvasol, szépen, lassan. Ajánlom, olvasd el ezt az e-bookot: [link]

Szűrésnek egy belső és egy külső is kell, kell fűtő. Én az eheim, tetra, atman külső szűrőket ajánlom.

2012. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Utolsó! Köszi neked is hasznos olvasmány volt.

2012. jan. 17. 09:28
 6/7 A kérdező kommentje:

Mégegyszer köszönöm nektek!


Egyre jobban tetszik a garnélás-nanohalas akvárium.

Garnélákhoz milyen aljzatot használhatok?

Ill. növényekhez milyen talaj kellene? Nekem nagyon tetszenek a mohák, de vmi "rendes" növény is kéne, hogy szép legyen az összhatás.

2012. jan. 19. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:

A talajok, amik garnéláknak és növényeknek is egyaránt megfelelőek, azok komplett talajok, amelyeknek apró szemcseméretük van. (Sokan bazaltzúzalékot használnak, ami ugyan olcsó, de nem a legjobb.) Viszonylag olcsón meg tudod úszni a JBL Manado talajával, ami vöröses színű, segít megkötni a halak számára káros anyagokat a vízben és nem fojtja el a növények gyökereit, mint a homok. Ennél drágább megoldás, viszont relatív sok színből válogathatsz az ADA Aqua Soil talajok, amik szintén igenjó hatással vannak a biológiai egyensúly megteremtésére. Illetve van az Aquatic Nature Pro- Solil talaj, ami fogalmam nincs milyen árban van, de egyik ismerősöm garnélás akváriumánál kitűnően bevált.


Növényeknél fontos eldöntened, hogy akarsz-e külön CO2-t bejuttatni a vízbe, mert sok növénynek (főleg a nagy fényigényű gyorsan növő fajoknak) kevés a halak vagy garnélák által kibocsájtott mennyiség. Ennek alaposan nézz utána. Meg annak sem árt utánanézni, hogy a neked tetsző növényekkel ne verjenek át, mert sok helyen szárazföldi vagy vízparti növényt is árulnak akváriumiként.

2012. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!