Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fény erőssége milyen viszony...

A fény erőssége milyen viszonyban van a világítás időtartalmával?

Figyelt kérdés
Pl kevesebb (watt) fény több ideig való világítása egyenértékű több (watt) fény rövidebb idejű világításával?
2012. jan. 14. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán: Vannak fényigényesebb növények, ezeket hiába világítod több ideig gyengébb fénnyel. Ezenkívül, a növényeknek is van "biológiai órájuk", azaz nekik is szükségük van nappal-éjszaka ciklusokra, tehát napi 24 órát nem lehet világítani. Napi 10-12 óra világítás az ideális, a növények fényigényéhez megfelelő erősséggel.
2012. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkora baromságokat írkálsz, hogy az már nekem fáj. Össze-vissza fizikai ALAPfogalmak. Szégyen.

A teljesítmény a munkavégzőt jellemzi, tehát kapásból az égőt. A mértékegysége a Watt.

A fényerősség a fényforrás által kisugárzott fény nagyságát jellemzi az emberi látás tartományában. Mértékegysége a kandela [cd], nem az a rohadt watt!

A megvilágítás időtartama egyszerűen idő.

És nem, mind a növények, mind az állatok külön paraméterként kezelik a megvilágítás időtartamát és annak erősségét.

2012. jan. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elnézést.Nem atomfizikusoknak szántam a kérdést.Ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre, akkor inkább ne írj semmit. Valószínűleg nem is értesz az akvarisztikához, mert akkor olyat írtál volna mint az első.köszi
2012. jan. 14. 21:52
 4/5 Platypus ***** válasza:
Van ilyen összefüggés, de nem egyenértékű az eredmény. Fényigényes növényeknek nagy fényerővel világítunk viszonylag rövid ideig, míg árnyéktűrő növényeknél alacsony fényerővel sokáig. Úgy 0,3 W/liter alatt 12 órát is mehet a világítás, 1 W/liter körül már 8 óra alatt van az ideális időtartam. Ez függ attól is, mekkora az akvárium, mert nagyobb akváriumnál arányaiban kevesebb fény kell.
2012. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam. 2x24 wattos kompakt égő alatt sokkal gyorsabban nőnek ha 24 órát megy világitás.
2012. jan. 15. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!