Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitroláshal aranyhal mellé?

Hal! kérdése:

Vitroláshal aranyhal mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 200l-es akváriumom és azon filózok, hogy rakhatok-e még 4db vitorláshalat 2db aranyhal, 10db vörösfejűpontylazac, 20db neonhal, 2dbalgázó és pár db páncélosharcsa mellé? (a túlnépesedést ne nézzétek, mert egyáltalán nincs ilyenről szó. simán belefér még az a 4db vitorlás, csak az agresszivitást szeretném tudni)
2012. jan. 15. 02:41
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Én meg azt szeretném tudni, hogy neked fáj-e néha a hülyeség, vagy egész jól viseled?
2012. jan. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi ezt a segítőkész kommentet.
2012. jan. 15. 03:18
 3/6 anonim ***** válasza:

diszhal.info-n nézd meg a halad igényeit

csak a neonnak 24-28 fokos víz kell az aranyhalnak meg max. 22 szóval az aranyhalaknak menni kéne vagy az összes többinek és még 2 aranyhalat kellene venni.

2012. jan. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na tehát akkor. Hamár a diszhal.info-nál tartunk ezt lesd meg: [link] [link] [link]

Hasonlítsd össze a kívánt hőmérsékleteket, és nézzd hozzá ahhoz, hogy 24-25 fokos az én vizem. Szóval még mindig várom a válasz:Vitorláshal és aranyhal jól megvan együtt?

2012. jan. 15. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha ez a kérdés komoly, akkor elnézést az első kommentért, bár volt alapja annak, amit írtam...

A diszhal.info-n feltüntetett érték egy tűréshatár. Az aranyhalaknak 18 fok alatt optimális a hőmérséklet, 20-22-ig még bírja, felette pedig rövid távon éldegél el. A vitorlásnak viszont egy fix 26 C a megfelelő. Így csak azt tudod pont eltalálni, hogy mindkettő szenvedjen.

Ha sima neonhalakkal tartod, már az is nagy hiba, hiszen nekik max 24 fok a jó, a vitorlást vörösneonnal szokás tartani.


Ez a kijelentésed pedig: "a túlnépesedést ne nézzétek, mert egyáltalán nincs ilyenről szó. simán belefér még az a 4db vitorlás", hát ez háborított fel igazán. Fullon van az akváriumod, csak a 2 aranyhalnak kellene 100 liter, a 4 vitorlásnak magukban 200, ez így már 300, erre van még 40 halad mellettük. Borzasztóan túltelepített az akváriumod, egyáltalán nem életképes, amit csinálsz, nincs mögötte semmi szakértelem. Ez így rossz a halaknak, hamarosan beindul a pusztulás.

2012. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi, de már ha már 1éve így éldegélnek és nem volt mé semmi baj, akkor én még nem izgulom össze magam.
2012. jan. 15. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!