Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2hete vásároltam egy 400litere...

2hete vásároltam egy 400literes akvariumot. Kaptam vele 3 nagyobb aranyhalat. Az egyiknek semmi baja sincs, de viszont 2 csak az akvarium alján fekszik vegetál még enni sem jönnek a felszinre. Mit tehetek velük h elkerüljem a legrosszabbat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Az a bajuk, hogy nem állt az akváriumod 3-4 hetet betelepítés előtt! Utánaolvashatnál a haltartásnak, mielőtt bármit is veszel! Hát csak a csodában hihetsz.
2011. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
2011. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Salx Narval ***** válasza:
71%
Hát igen, nem szabadott volna halakat tenni egy frissen telepített akváriumba, sajna már nem igen tehetsz értük semmit, vagy túlélik, vagy nem.Minden esetre a szűrőnek folyamatosan üzemelnie kell, nagyon keveset adj enni, nehogy belerohadjon a kaja a vízbe.Az is probléma lehet, ha hirtelen nagy hőingadozás éri a halakat, úgy értem még egy aranyhal is megfázhat, ha hirtelen 23 fokról 18 fokos vízbe kerül, max 1-2 fokot viselnek el gond nélkül.Most, vagy a klór, vagy a hőmérséklet tett be nekik, mert gondolom előtte nem látszottak betegnek.
2011. dec. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Még ha sokkot is kaptak a környezetváltozástól, vagy hirtelen túlzottan leterhelték a vizet, 2 hét után már jobbnak kéne lenni a helyzetnek. Valami más lehet szerintem.

Milyen a szűrő? Részleges vízcsere volt már? Vannak benne valamilyen strapabíró növények? Mivel etetsz, ill. mivel próbálsz etetni?

2011. dec. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Vizzel látszólag nincs semmi gond jól mükodik a filter. A Sera leveles aranyhaltápot használom. 3-4 napot állt a viz mielött beleraktam a halakat. Vásároltam pár kisebb aranyhalat is azoknak kutya bajuk. Azt vettem észre rajtuk hogy gyorsabban mozgassák a koportyújukat mint a többi hal.
2011. dec. 28. 10:46
 6/15 Daphina ***** válasza:
Nem azt kérdezték, hoyg működik-e, hanem hogy MILYEN TÍPUSÚ a szűrő!!
2011. dec. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Platypus ***** válasza:
100%
Ammóniamérgezésük van. Sürgősen vizet kéne cserélni vízelőkészítővel kezelt vízzel, és ha megoldható, akkor extra levegőztetést kell rákapcsolni. Mivel a lebontó bacik még nincsenek elegen, ezért a halak által termelt összes ammónia a vízben marad. Pár naponta vizet kell cserélni az első két hétben, és érdemes lenne valamilyen baktériumkultúrát is használnod. Ha nem cseréled szorgalmasan a vizet, akkor az ammóniamérgezést grátisz nitritmérgezés is követni fogja.
2011. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az egész vizet lecseréljem? Beépitett szüröm van. Az akvariumban lett kamra kialakitva. Ha még egy Belsö különálló pumpát rárakok javul a helyzet?
2011. dec. 28. 11:33
 9/15 Platypus ***** válasza:
100%
Az egész vizet nem ajánlott, először a 70%-át, hogy minél több mérget eltávolíts, de azért ne is sokkold halálra a halaid a változással(keménységet, pH-t nem árt ellenőrizni, hogy lett-e eltérés az akváriumban a csapvízhez képest)utána már elég csak 30%-ot.
2011. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
400 liter esetén szerintem nem kell 70%-ot lecserélni, 20-30%-nak is elégnek kell lennie. De valóban ez lehet a probléma, mérgezés + stressz, csak szerintem nem kell ilyen drasztikus vízcsere, 100 liter friss víz rengeteget segít.
2011. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!