Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire jövedelmező egy...

Mennyire jövedelmező egy internetes díszállatkereskedést nyitni? És hogy érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés
Például mennyire keresettek? Nem saját tenyészetből adnám a halakat, hanem tenyésztőtől szerezném be, de valamivel nagyker ár alatt adnám őket. Lenne fajlista, árlista, halleírások rengeteg fajról az oldalon. Úgy gondoltam, hogy az illető megrendel egy halat, én elmegyek az üzletbe és lefoglalom, ő átutal valahány százalékot, megbeszélünk egy időpntot, előtte egy nappal elhozom az árut és a maradék pénzt kp-ban odaadja. Jó ez így? Lenne rá kereslet? És ha igen hány százalékot érdemes előlegbe kérni? Üzletet még nem nyitnék, mert hallottam, hogy a 80%-uk becsődöl. Azt talán évek múlva, ha ez bejön. Légyszi mondjatok el mindent, amit tudtok egy ilyen üzletről! Köszönöm.
2012. jan. 17. 00:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok járatos a kereskedelemben, de azt tudom, hogy az utolsó hely, ahol díszállatot vásárolnék, az egy ilyen webshop lenne. A fogyasztó szemével nézem: Semmi értelme. Inkább elmegyek egy boltba / tenyésztőhöz és azt veszem meg, amit látok.
2012. jan. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
se mennyire sem
2012. jan. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj de ez 1 hülyeség....


internetes vásárlás lényege,hogy bárhonnan tudjak rendelni azt az árut kapjam ami a képen van a pénzemért..


na már most....a halak változóak így képet nem tudsz róla kitenni max illusztrációnak...


ha pl budapesti vagy akkor a te elméleted szerint menjen el az illető pestre és vegye át a halat...ha már oda megy akkor halat is tud venni...


a gondolatviteled szerint nincs posta na meg nem is lehetne pl halnál így elbukod az ország 80%át kb,mert már 10km-ről sem érdemes oda menni...


ha egy hal 500 Ft a boltban nagykerben 300 te adod 400ért akkor a 100ft-tal olcsóbb csak az meg már lassan 2 deci benzin sem lesz,szóval sztem vmi másban gondolkodj...


kereslet nem lenne rá mert ha az ember halat akar venni akkor elmegy 1 boltba és még vesz hozzá sok minden hülyeséget ha kell ha nem...


na meg a lényeges....internetes átlátható weblap internetes webshoppal(sztem ezt te nem igen tudod megcsinálni) így ez is pénzbe kerül..1 normális domain név szintén és hirdetni sem ártana(nem fb-n mert azt csak az ismik látják) szóval kell minimum 100e Ft h elindulj...kicsiben nem érdemes csinálni abból tuti veszteséged van nagyban meg nem tudod

2012. jan. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, írtam neked fél oldalt, de aztán kitöröltem, mert rájöttem, hogy túl komolyan vettem:D

Inkább két egyszerű kérdés:

1. Vásároltál már életedben halat?

2. Körülbelül hány millió Ft-ot tudsz befektetni?

2012. jan. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Valamivel nagyker ár alatt adnád el őket, tehát a nyereséged egyenlő a nullával. Sőt nem nulla, hanem jócskán minusz, mivel a két ár közti különbségnél jóval nagyobb lenne a te ráforditott költséged.

Ezen kivül, mint már többen irták senki nem venne tőled halat. Nem olyan nagy fáradság elmenni egy üzletbe megvenni a halat, elég sok üzlet van, és lehet válogatni. Ez nem olyan mint például egy kiskutya, aminek a képét felrakják a netre, aztán ha megtetszik elmész érte és megveszed.

2012. jan. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sem működne több okból. Az anyagi része, hogy nagyon kicsi árréssel lehet számolni. Egy átlagos hal néhány száz Ft, max. 50-100 Ft os nyereségről beszélünk halanként. Ez a vesződség neked sem érné meg. Szerintem nem is találnál olyan boltot, tenyésztőt, ahol ebbe belemennének. (miért adná neked oda, ha ugyanezt a haszonért ő is meg tudja csinálni?)

Harmadrészt a halaknak sem tenne jót, ha sokáig állnának a zacsiban. Ezt maximum nagy üzemben tudnám elképzelni, de ki vesz nagytételben látatlanul halat? Szóval szerintem kereslet sem lenne.

Maga az ötlet, hogy a vásárolt halakhoz információ is jár (honlap, fajleírásokkal, tartási körülmények leírásával) viszont nagyon hasznos. De ezt technikailag már megoldotta a diszhal.info. Az ő adatlapjait bármelyik bolt meg tudja jeleníteni a honlapján, ha akarja.

2012. jan. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy rettentő egyszerű okból nem működne:

Az állatvédelmi törvény tiltja élő állat ilyen jellegű árusítását. Vagyis tilos postázni élőállatot.


Tehát ha nincs üzleted akkor mégis hol adnád át az árut? Otthon a pincében? Vagy a Blahán? :)

2012. jan. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Namost, a lényeg az, hogy itt olyan halakat is árusítanék, amiket ritkán lehet beszerezni, vagy csak nagykerekben. Az árat rosszul mondtam: kisker ár alatt adnám el. Az oldalt sokkal szebbre tudnám megcsinálni, mint a legtöbb bolt, mert van egy-két informatikus programozó ismerősöm, akik szívesen csinálnak ilyet. Még a díszhal.info is eléggé össze van csapva, hiszen néhány halnál (de lehet, hogy mindnél) csak kimásolt egy könyvben lévő szöveget. Tudom, mert megvan a könyv. És nem kell az illetőnek feltétlenül pestre feljönnie. Megbeszélünk egy időpontot és helyszínt, ami nekem és neki is közbeesik és csókolom. Igen, ez akár a Blaha is lehet. Addig a halakat egy mellékhelyiségben (nem pince) tartanám a nekik megfelelő medencében. Nem kell befektetni semmit, hiszen csak megveszem, ami az embereknek kell. Az ötlet onnan indult, hogy személy szerint rühellem a kiskereket, mert drágák, kevés az áru és a halak összevissza csipkedik egymást, nem is beszélve arról, hogy egy 50 literes medencében vannak 40-en. Még szerencse, hogy van egy tenyésztő ismerősöm, aki minőségi halakat árul. A másik érdekes dolog, hogy pesten irtó nehéz kereskedést találni. Én egészen addig, míg nem kerestem rá, csak 3-at ismertem. Sokszor látom, hogy sorra zárna be a jobbnál jobb kereskedések. Éppen ezért nem szándékozok boltot nyitni, csak ha már nagyon benne vagyok a szakmában. De az is érdekes, hogy a környékemen rengeteg jó halas van és nem megy nekik az üzlet, de a mocsadék ZooDom a Camponában (ahol az eladók bunkók és kevés, valamint ronda halaik vannak), azok képesek rendesen megélni, pedig ami náluk 10 000, azt én 2 000-ért be tudom szerezni. Ez a véleményem a kiskerekről és ezért lenne jobb egy webshop. Erről ennyit. Elnézést a kritikákért, de már nagyon tele van a hócipőm a kiskerekkel.
2012. jan. 17. 15:06
 9/15 anonim ***** válasza:

Senki nem fog úgy halat venni, hogy megrendeli a weben az Endler guppit aztán majd "félúton" találkoztok.


Egyrészt, mert így egy megyét sem lehet lefogni, nemhogy nagyobb területet, másrészt gyk. senki nem vesz élő állatot úgy, hogy nem látta élőben előtte.


Mellesleg utánaszámoltál már mennyi költséged lenne a dologgal?


Egy cég minimum havi 60-80e-t elvisz akkor is ha 0 forint bevételed van.

Neked minden egyes piszricsálé kis 1000 forintos megrendelésnél utaznod kéne (én mondjuk olyantól sem vennék halat aki -10 fokban buszon hozza oda nekem...).

Akár mennyire csak megrendelésre dolgozol 4-500 L-nyi akváriumot mindenképp üzemeltetni kell az állatok tárolására.


Aztán adózni is kéne...


És mivel kisker ár alatt dolgoznál, így a profitod minimáls.


Nem gondoltad te ezt át elég jól...

2012. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jó. Akkor megbeszéljük, hogy szeretnék 2 db. guppit. Vagyis nem megbeszéljük, megrendelem. Te hétfőn mész érte, mert akkor ér rá a tenyésztő (aki kiröhög 2 guppival, de mindegy). Megveszed 100 Ft-ért a 2-t, nekem eladod 400-ért. Leadózol 27%-ot, akor 300 Ft-nál tartunk. Üzemeltetsz 2 napig 2 halért egy akváriumot (fűtesz, szűrsz, vizet cserélsz. Hal után teljes restart, mert nem szeretnéd átfertőzni a halakat). Utazol érte a tenyésztőhöz 1 órát oda-vissza, aztán a Blahára 1 órát oda-vissza. 2 nap alatt 4 óra utazással kerestél 200 Ft-ot, de ebből lejön a rezsi és az utazás. Ráadásul az egyik guppi elpusztult.


Most komolyan, ezt gondold már át. Felmegyek akvaristára és tenyésztőktől megveszem a halakat, közvetlenül. A technikai felszereléseket meg akvariumplusról. Ha ez alá tudsz menni árban, akkor ne webshopot, hanem üzleti főiskolát és templomot nyiss.

2012. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!