Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy paludáriumot hogy lehet...

Egy paludáriumot hogy lehet megcsinálni? (kép)

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2011. okt. 1. 08:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

[link]



[link]



[link]


[link]



és érdemes áttanulmányozni az akavakertészen fenn lévő wabi kusa projecteket

2011. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Most nem linkelek, de a nyílméregbékások viváriumait is érdemes megsasolni.


A másik pedig, hogy a partot kétféleképpen tudod megcsinálni. Az 1 . az, hogy úgy oldod meg, mint az általad linkeltben is van, tehát szépen kipúposodik.

vagy pedig szép kövekből (pl bazalt vagy seiryu kövekből) építesz egy magas sziklafalat, a belső, száraz felét bedig feltöltöd agyaggranulátum/tőzeg/virágföld keverékével.

2011. okt. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én az utóbbira gondoltam,mivel a szárazföldön tartanék még 1-2 állatkát..nem tudom..te milyen állatot ajánlasz?:D
2011. okt. 1. 13:28
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem van egy madagaszkári nappaligekkóm.

[link]

Ez néha szabadon rohangál, és volt már, hogy az akvárium tetején feküdt a lámpán. Az tetszett neki, olyankor az akváriumból ivott is, de utána bele is kakált a vízbe.


Ez nem jó, mert ha nem halászom ki időben a gekkó szart a vízből, akkor betegek lesznek tőle a halak.


Na most ha egy állatot úgy tartasz, hogy direkt ott lakik a víz fölött, hát az biztos, hogy mindig a vízbe fog üríteni. pl kicsi állatok: unka, gőte, ékszergyík. Akkor halakat inkább hagyd ki.


Nagy hüllő ami élvezné ezt nagy méretben, az a vizi agáma, innen a baloldali:

[link]

Csak egy baj van ezzel az állattal, hogy 90 centisre megnő, ennek valami bazinagy akvárium kéne, de ez jól tud úszni is, beugrik a vízbe és szanaszét pocsol mindent :)

2011. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ilyen az ékszergyík, ez kicsi. Azt nem tudom, hogy mennyire tud úszni, hogy nem e fulladna a vízbe:

http://www.youtube.com/watch?v=ONQG49cVbE4

2011. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
és a kaméleon?
2011. okt. 1. 14:49
 7/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Őt is lehet, de neki is nagy palendárium kéne, hogy a víz ne csak egy kis pocsolyának nézzen ki, hanem egy rendes patakpartnak.


De én a nyílméregbrekkancsokat ajánlom árunk, és problémás etetésük ellenére is.

2011. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

nagy aksim lenne.. kb. 400 litykós..

miért problémás az etetésük?

2011. okt. 1. 17:44
 9/17 anonim ***** válasza:

Én valahogy a kaméleont azt azt nem raknám oda :)

A sisakos kaméleon sík terepen csúszkál, és a kövekre is rámászik, de onnan is könnyen lecsúszik amilyen béna, így hamar a vízben kötne ki, és nem biztos, hogy tud úszni :)

Neki olyan kapaszkodó lábai vannak, amik semmi másra nem jók, csak arra, hogy ágakon lógjon vele. Tehát csak akkor stabil neki a terep, ha nagyon sok faág van keresztbe kasul, amin tud közlekedni. Faágakról nem esik le azon biztonságban szokott aludni is, de még egy probléma, hogy nem tudom, hogy nem e lenne neki túl párás az a környezet, lehet hogy még a végén penészes lenne a bőre.


Valamilyen teknőst esetleg? Teknősökhöz nem értek, de azt úgy el tudnám képzelni oda jobban.

2011. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1 vagyok :D

A teknősök antinövényesek, és piszok sokat szarnak.

Nem lehetne velük egy szép palendáriumot fenntartani.


A nyílméregbékáknak azért problémás az etetésük, mert MINDEN NAP kell nekik kaját adni, és csak élőt fogadnak el.

2011. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!