Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik, hogy a betta látja...

Oliver777 kérdése:

Létezik, hogy a betta látja magát az akvárium hátsó üvegén, amire kívülről háttér van ragasztva? Ill. normális, hogy néha habfészket épít (egyedül van)?

Figyelt kérdés
Ha tényleg látja magát, nem árt neki, ha túl sokat "agresszivkodik" a képmásával?
2012. jan. 18. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy láthatja-e magát a hátsó üvegen, de ez nem szokott problémát okozni. Nem hallottam még olyat, hogy állandóan azzal kakaskodik. Szerintem ha lát is valamit, nem olyan felismerhetően, mint tükörben.


Az, hogy habfészket épít, teljesen normális.

2012. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vegyél hozzá 1-et még és akkor lesznek kicsik is !
2012. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Nem látja magát. ha látná, azt te is észrevennéd, elég látványos mutatványt rendezne. Az oldalüvegen láthat valamit, mert az üveg+víz kombó kb 45 fokos szögben tükörként működik, de ez minden akváriumban így van és határozottan nem zavarja a halakat. Szemből viszont nem tükröződik. A habfészek is normális, reménykedik hogy arra jár egy csaj. Egyébként az a legjobb neki, ha minden nap egy rövid ideig látja magát, mert enélkül nem termelődnek egészséges mennyiségben a hormonjai.
2012. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pózolni szokott, tehát kifeszíti az úszóit, meg a kopoltyúját. Csak azért lepődtem meg, mert ameddig a nagyobb társas akváriumba volt, nem csinálta. Pedig a fizika (=tükröződés, ha van) minden akváriumba ugyanúgy kellene, hogy működjön. Annyira nem cink mert nem órákon át csinálja, pár percig aztán ráhagyja, kicsit később meg újra, tehát kb. óránként.
2012. jan. 18. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!