Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen kisméretű (rajban...

Milyen kisméretű (rajban tartott) halat tudnátok ajánlani egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Milyen kisméretű (rajban tartott)halat tudnátok ajánlani egy kezdőnek,amit nem nehéz szaporítani?
2012. jan. 20. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
guppi, endler guppi, platti
2012. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Dániófélék :D
2012. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És a sima neonhal?
2012. jan. 20. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:
guppi és szerintem a neonhal is könnyen kezelhető
2012. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Neonnak lágy víz kell szaporításhoz.


Endler guppi, Danio erythromicron, Amanda lazac


Nekem szaporodott pl az Aplocheilichthys Normani úgy, hogy nem is figyeltem rá, nem akartam szaporítani. De olyat nem tudom hol kapsz már. Nem látok sehol boltokban, pedig szép kék szeme van.

2012. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy, előbb gondold végig mivel jár a szaporítás, ne vágj bele meggondolatlanul.
2012. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
természetesen nem egyből leszaporítanám.. :D
2012. jan. 20. 21:36
 8/11 A kérdező kommentje:
de gondolni kell az utánpótlásra is.
2012. jan. 20. 21:36
 9/11 anonim ***** válasza:

én pl a boltban olyan halat szoktam venni direkt aminek már nincs sok hátra a szülésig mert elég drágán adják a halakat.

szóval próbálj meg olyan guppit venni aminek már nagy a hasa és esetleg már van terhességi folt is.

esetleg ha gondolod és ki tudsz egy ilyet fogni akkor első halnak vegyél csak egy ilyen guppit és amikor megszül akko az anyát tedd külön vagy add el vagy ajándékozd el és akkor rögtön egy hal árán kb. egy hónap alatt egy saját csapat halat nevelhetsz fel. ez így még nagyobb élmény is mint hogy megveszed a felnőtt halakat, ha most kezdenék akvarisztikával foglalkozni akkor én is így csinálnám.

2012. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
és a neonhalat kezdő nem hiszem hogy tudja szaporítani de ha le is rakják az ikrát akkor is nagyon jó minőségű lágy víz kell hozzá hogy ne penészesedjen meg.
2012. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!