Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meghalt a garnélám miért?

Symmer kérdése:

Meghalt a garnélám miért?

Figyelt kérdés
volt 2 red cherrym voltak az akiban egyedül egyik meghalt kiszedtem másik kiengedte a kis garnélákat rá 1 hétre elhunyt ő is. okuk nem tudtak járni az olloik igy össze gabalyodtak és felfordultam probáltam vissza fordulni de egyáltalán nem tudtak :S mi ez?? az anya holttetét bennt haggyam hogy a kisgarnélák meg egyék vagy nem is tudom vagy előfordul hogy belehal a szülésbe??a másik kérdés normális hogy 1 17L-es aksiba nem látom a kis garnélákat? 1 hetesek
2012. jan. 21. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A garnélák nem szoktak belehalni a szülésbe, mert az annyiból áll, hogy lerázza a poroh alatti lábairól a kikelő petéket. A vedlésbe belehalhatnak, de én inkább arra gyanakszom, hogy ne jó a vízminőség? Milyen gyakran szoktál vizet cserélni?

A kis garnélák még megvannak? (Nem könnyű észrevenni őket.)

Én egy óvatos vízcserét javaslok, esetleg dugj szivacsot a leszívócső végébe, hogy le ne szívd a kicsiket.

2012. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy nem látod a kicsiket. Én nagyítóval szoktam kuksolni az akvárium előtt.
2012. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha óvatosan húzod a kavicson a hálót, akkor lehet látni ahogy ugrálnak a háló előtt.
2012. jan. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Ez az összegabalyodás a súlyos mérgezések tünete.A garnélák a nehézfémekre, különösen a rézre érzékenyek(előfordul a csapvízben),és a halgyógyszerek is így végeznek velük.
2012. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!