Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppik, eltűntek?

Guppik, eltűntek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok guppim volt 83db.plusz picikék.Észrevettem ,hogy alig maradt összesen 8 db.De tettem sincs.Még hetekkel ezelőtt 3 db halacska elpusztult azt kiszedtem és vízcsere volt.Kaptam nővéremtől csigákat.Lehet ,hogy azok miatt pusztultak el?De akkor hova lett a tetem?Ma kiszedtem az összes csigát,mostam a követ,nővényeket.És új víz ,erre meg az a maradék halam is fejre állt,nem moccan,mozog a koportyúja de semmi egyéb.Mi lett????Mitől???
2012. jan. 27. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te jó isten... Ugye ez legalább 200-300 literes akváriumban volt? Ha nem, akkor nincs miről beszélni, belefojtottad őket a saját ürülékükbe. Elég durva az az ammóniamérgezés, ami elvisz 100 halat. Ráadásul teljes vízcserét csinálsz? Ezzel megadtad a maradéknak is a kegyelemdöfést. Ha tévedek, akkor bocsánat, csak a leírásodból ez derült ki.
2012. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagy akváriumba vannak...részleges víz csere volt és csigák kiszedése
2012. jan. 27. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor mekkora az a nagy akvárium? Milyen a szűrés? Milyen gyakran és mennyi vizet cseréltél? Hagytad állni a vizet? Kút vagy sima csapvizet használsz? Hány nap alatt pusztultak el? Hova lett 80 tetem? Azt azért ne magyarázd meg, hogy mind eltűnt... Milyen csigákat kaptál, hogy az összeset ki tudtad szedni?


Hogyha az új víztől állt fejre a maradék hal, akkor az vagy mérgezett volt, vagy olyan régóta nem volt vízcsere az akváriumban, hogy ph sokkot kaptak, vagy annyira más volt a hőmérséklete, hogy hősokkot kaptak.

2012. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
250literes az akvárium ,a maradék halaim jól vannak,újból mozognak.hetente,másfél hetente szoktam cserélni a vizet.Fele fele arányba szoktam cserélni a vizet.állni hagyom a vizet mert kút víz.komolyan nem tudom hova lett a tetem ,ez nekem is fura....csigák ilyen apró vizi csigák voltak,kis barnák.egy se maradt mint kiszedtem.....
2012. jan. 27. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Te hetente lecserélsz 125 liter vizet? Számomra kicsit hihetetlen. De amúgy sok is, 30% bőven elég, persze megfelelő szűrés mellett.

A kútvíz gyakran szennyezett, ráadásul nagyon kemény a vize, melyet a halak már nem bírnak. Ha ivókútról van szó, az sem felel meg az alapjában lágyvízben élő halaknak (bár a guppinak nagy a tűréshatára). Vagy ha tisztított a víz, akkor meg lehet, hogy már túl lágy. Meg kellene mérni a paramétereit.

2012. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gfero ***** válasza:
szerintem simán nitrites vagy nitrátos lehet a kútvizetek.lehet hogy műtrágyázva volt vagy az állattartástól beszívódik mérgezőanyag a vízbe ami nem éppen alkalmas haltartásra.be kellene méretni a vizedet.egy 250 literesbe nem szoktak hetente részleges vízcserét csinálni méghozzá 50ost.ehhez már kötelező egy külső szűrő.meg emelet még egy csomó hibát csináltál.
2012. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!