Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S Haltenyésztési tanácso...

Akva apor kérdése:

S. O. S Haltenyésztési tanácsok (sürgős)!?

Figyelt kérdés

Van egy nőstény guppim 1 nagy baj van.

Az van,hogy terhes és idegen.Olyan szempontból,hogy 1 hónapja van nálam(3 és fél hétig karanténban volt).

Trhes.1szer szült 1 kicsit de utánna néztem de semmi.A kicsi születése után 3 nap telt el és semmi.Hát észrevettem halszerű valamit az a talajon.Hát mi?Egy halott kicsi.Jobban megnézem a talajt és kaptam még 2-tőt. Lehetséges,hogy halva születtek,ha igen mitől van?,mivel akadájozhato meg?


2012. jan. 27. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

az a gond hogy a guppi megeszi a kicsiket amint megszületnek szóval azt kellene megoldani hogy a karanténból szülőakváriumot csinálsz és teszel bele jó sok növényt ahova a kicsik el tudnak bújni. amint megszülettek a kicsik rögtön át kel tenni az anyát a közösbe vagy kaja lesz a kicsikből.

arról hogy halva születnek nem hallottam és nem is tapasztaltam de nem tudom.

2012. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs nem írtam de már szülőszobában van az első túl élte de a többiek?Ja és teljes egész guppi kölykök vannak csak hullák.Ezért kérdesztem.
2012. jan. 27. 15:44
 3/8 anonim válasza:

tipikus kezdőhiba. tegyél az akváriumba sok búvóhelyet pl jávai mohát vagy esetleg nagyobb szivacsszerű követ, győkereket. legyen kicsit meelegebb a víz 28-30 fokos a szülés elötti is utáni pár napban.(milőtt szül telsen fekete lesz a hasa) együtt tarthatod őketde akkor gyakrabban kell takaritani vagy nagobb szűrés szükséges viszont megszabadulsz a nemkivánt terhességtől is.ha szűrőd az akváriumot tegyél a beáromló víz nyilására gézt.

aaz "elpusztult guppi kölyök hullak"at nevezzük elpusztult guppi ivadékoknak, mert ha bemész ezzela kérdéssel egy kereskedésbe arconröhögnek. a kicsiket szedd ki az akváriumból. azért pusztulhattak el mert valószinúlg nem tudtak elég hamar elbujni vagy nem volt búvohely. vagy olyanra is volt példa hogy egy tenyéztő megnyomkodta a nőstény hasát igy viszont lehetségs hogy lpusztult ivadékok is világra jöttek az életben maradtak mellt.

ha van még kérdésed nekem irjál nyugidtan:)

2012. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szemtanuja voltam,hogy elpusztult ivadék jött világra ez már a 4. búvóhely van elég de ha az ivadékok nem élnek akkor nem tudnak elbújni sem.
2012. jan. 27. 18:14
 5/8 Platypus ***** válasza:
A guppiknál stresszhatásra előfordul hogy elpusztult ivadékok jönnek a világra. A vízértékek hirtelen változása vagy a rossz vízminőség okozza.
2012. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
stesszhatás akor valószinüleg szerintem is. vagy rossz a táplálék minősége esetleg megfázott. kiugrott rott az akváriumból..
2012. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem eszik amióta szül.
2012. jan. 28. 21:44
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom lehet de akkor 1 hogyan élte túl?Nem szökött ki,ha csak vissza nem ment az akviba.Fogalmam nincs most tapasztalom először nem is hallottam hasonlót.
2012. jan. 28. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!