Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes akváriumig jó ez...

Hány literes akváriumig jó ez a külső szűrő?

Figyelt kérdés

Régebben kinéztem magamnak egy külső szürőt, de 40-45ezer forintba került. Most rátaláltam erre ez mekkora akváriumba jó?

Atman AT-3336 (Aqua-Pro 2 / Evo 2208) PROF töltet: Lávakő és HOBBY Absorbex


csak mert az ára is elég elfogadható lenne


2012. jan. 27. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem olyan 160 liter körülig lehet jó.

de egy link jó lenne hogy honnan nézted

2012. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2012. jan. 27. 20:06
 3/5 Platypus ***** válasza:

Attól függ, milyen akváriumba. Komolyabb növényesbe maximum 80 literig, hagyományosabb akváriumba úgy 150 literig. A gyári szűrőanyaga elég gáz, a lávakő ekkora darabokban kb. semmit sem ér. A fél centis darabokból álló lávakő sem a legjobb, de azért működik, ez a méret viszont legfeljebb grillezésre jó.


Ez a szűrő papíron gyengébb, viszont az eheim szűrői tényleg tudják azt, ami rájuk van írva, míg más gyártók erősen szépíteni szoktak. Ezért kb. egy kategória a kettő. Ennek a gyári szűrőanyaga is jó minőségű.

[link]

2012. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Belső szűrő nélkül kb. 100-120 literig. Belsővel 150-160 literig.

Amúgy a linkelt eheimmel nem igazán sorolnám egy kategóriába, mert az atmanhoz képest valami nevetséges méretű szűrőtérfogattal rendelkezik.

2012. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 symmer ***** válasza:
ez szörnyű ez 5 fillért sem ér nézz szerintem másikat ha meg nagyba gondolkodsz képtelen leszel rá vetemülni a 40-50 ezer forintos szűrő rendszerekbe
2012. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!