Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legjobb? tetratec...

Melyik a legjobb? tetratec ex700 vagy atman at-3336 vagy eheim 2213 belső szűrő mellé lenne (hl-bt700)

Figyelt kérdés

ez a 3 közül kéne választanom 112 literes akváriumba

adnak mind a 3-hoz töltetet de talán a tertec-hez van a legjobb

szerintetek?



2012. jan. 24. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az Eheim hez adják a legjobb szűrőanyagot, de az csak 440l/h, a teratec-es szűrőanyagok mármint a gyári az nagyon gagyi szokott lenni. Az atmanosat nem tudom. Szerintem vegyél egy Eheim 2215-öt és akkor meg van oldva a problémád. (ez a drágább verzió)
2012. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
linkeld be hogy melyiket nézted
2012. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

ott a típus abból már ki lehet indulni

am 20-22k kb. az eheim és az atman

a tetra meg 24k

2012. jan. 24. 18:01
 4/15 anonim ***** válasza:

de a töltet miatt mert az atmanhoz gyárilag csak szivacs jár vagy van ahol töltettel adják de azt a boltban rakják bele.

nekem atman at-3338 van és az teljesen hangtalan szóval az at-3336 kisebb és gondolom annak sincs hangja szóval az jó.

a másk 2-t nem ismerem de az eheim nem is ugyan az a kategória mint a másik 2 szóval azt én hanyagolnám és a másik 2 közül választanék.

atman at-3336: akciósan és töltet is van hozzá szóval nagyon jó árban van (én biztosan ezt választanám): [link]

tetratec ex 700: ezt találtam legolcsóbban szerintem nem tud annyival többet ér vagy jobb minőségű mint amennyivel többe kerül és töltet sincs hozzá vagy csak valami gyári de ha valami jó lenne hozzá azt biztosan írná: [link]

azért az eheim 2213 is itt van: ehhez is van ugyan szűrőanyag de csak az ára ugyan annyi mint az atmané de sokkal gyengébb és kisebb a tartálya is: [link]

mind a 3 jó márka és neked kell eldöntened én csak segíteni próbáltam ezzel a válasszal.

majd írj hogy melyiket választottad és milyen.

2012. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
a tetratec nem úgy értem hogy a 3 közül legolcsóbb hanem ebben webshopban adták legolcsóbban a tetratec szűrőt. remélem érted hogy akarom mondani :)
2012. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

szerintem atman 3336 lesz és veszek hozzá 1 liter kimért siporax-ot akkor kb az egész úgy h itt van háznál 24ezer ft lesz

csak h ez a külső szűrő elég lesz-e a belső szűrőmmel úgy h lesz az aksiba hal is meg növény is nem teli tömve de azért nem 3 hal és 2 fűszál fog benne lebegni :D

köszi a tanácsod :)

2012. jan. 24. 19:20
 7/15 anonim ***** válasza:
hát azért 800 l/h elég kell hogy legyen és ott van a belső is ami elvégzi a mechanikai szűrést. a külső szűrő kis mértékben végezzen csak mechanikai szűrést, inkább biológiailag szűrjön. nem tudom mennyi szűrőanyagot adnak hozzá de ha teli rakják akkor érdemes a kerámiagyűrű helyére tenni siporaxot és a lávakövet bennehagyni.
2012. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Frontosa ***** válasza:

Nagyon jó lesz bármelyik, példás a gondolkodásmódod. Kiváló vízminőséget lehet fenntartani bármelyiket is választod.

Esetleg beleférhetne még pl. JBL e700 is.

25-ért megkapod és az aquaimpexen kapsz hozzá 2 liter siporaxot+ingyenes kiszállítás.

[link]

Árban és minőségben is nagyon jó. Nekem volt már Tetratec, Sacem, Atman, Eheim is de a JBL-el voltam a legelégedettebb (ár/érték arányban)

Üdv,

2012. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Frontosa ***** válasza:

[link]

Itt a link!

2012. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget :)

a jbl-be láttam rengeteg szűrő szivacs van gondolom ezeket gyakran is kell cserélgetni akkor talán az atman ennyiből jobb h abban nincs sok csak 2db asszem

2012. jan. 25. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!