Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalam az oldalán fekszik,...

Aranyhalam az oldalán fekszik, nem is úszkál, és a viz felszínén van (de él, mert ha közelítek megmozdul) mi baja?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a hal bizotos, hogy halott:( Véletlenül nem mozgatod meg a vizet, amikor megy a kezed ő felé?:O Mert, ha nem, akkor tényleg nem tudok ebben segíteni! Sajnálom!:(
2009. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Igaz rég volt, de az én aranyhalam is ezt csinálta,mielőtt végleg ... Szóval valószínű Vele is ez van::((
2009. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nem is halott, de biztos hogy hamarosan az lesz sajnos :(
2009. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én halam is ezt csinálta sajnos, és nekem is elpusztult sajnos. Megkérdeztem az állatkereskedésben az eladó nénit, és azt mondta hogy lehetséges hogy attól van, hogy az eledelét nem áztattam be kis vízbe mielőtt ők megkapták. Állítólag mielőtt a szárított eledeleket odaadjuk a halaknak, be kell áztatni vízbe, hogy megszívják magukat és ne hal gyomrában tegyék ez. Remélem tudtam segíteni. Üdv
2009. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a halacskámmal, és elpusztult sajnos nem sokkal a vízen lebegés után:(
2009. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez úszóhólyag gyulladás lesz sztem,semmi féle áztatott és nem áztatott kaja nem okoz ilyet,nem kell áztatni elötte,kivéve ha nincs ráirva a dobozára,amugy én még nem hallottam/láttam ilyet h áztatni kéne.Gyógymódról sajnos még nem hallottam,sajnálom...:(
2009. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
meg gyógyult! tlejesen normálisan úszkál most:):)egész nap:)
2009. máj. 30. 19:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Jolvan,örülök,akkor mégsem gyulladás volt,de figyelj oda rá,ert lehet ez valaminek az előszele is...!
2009. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
okés, most már még jobban figyelek..:)
2009. máj. 30. 20:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A hal oldalfekvése semmi esetre sem normális! Mondjuk, úgy, hogy rosszul van! Szerintem , ha a felszínen lebegett passzívan, akkor nagyon rosszul! Mivel elmondani nem tudja, kénytelen vagy magad felderíteni a lehetséges okot!(-at) Ha maga az állat egészséges volt, tehát megbízható tenyészetből vetted, nem félművelt díszhalas néninél, akkor számtalan oka lehet a rosszullétnek! Mint hallom, közben "megjavult", ennek örülök, de te még ne, mert nem biztos, hogy valaki elemet cserélt benne, és ezért... Meg kell vizsgálni elsősorban az éltető közegének, tehát a víznek az állapotát. A mai modern tápoknak nincs jelentőségük, ha jó a márka, és nem lejárt, romlott, akkor nem szokott gond lenni velük. A hal a vízben úgy él, mint te a szobád levegőjében, ráadásul ő oda is kénytelen üríteni, tehát, ahogy te a szobádat szellőzteted, az ő vizét is "szellőztetni" kell! Tehát fontos, hogy az a víz minden szempontból tiszta legyen, kellő mennyiségű oldott oxigént tartalmazzon, megfelelő legyen a kémhatása, a hőfoka, a toxikus anyagokat nem rendszeresen, hanem folyamatosan (!) el kell távolítani, ne legyenek benne mérgek, főleg klór ne!, ne szaporodjanak el benne oda nem illő mikroorganizmusok, amik a halad elől szívják el az éltető oxigént, stb. rengeteg dologra oda kell figyelni, ami csak elsőre ijesztő, később rutinná válik. Sokat segítenek megf. szakkönyvek, ha nem vagy jól eleresztve, komolyabb kereskedésekben kérj prospektusokat, pl. kitűnő sorozat-füzetei vannak a "Sera"-nak! Addig is; -szűrő, -levegőztető, ez a két kis gép ma már alapvető, nem drága, kis fogyasztású, a gagyibb márkák is jók, csak legfeljebb nem bírják annyi ideig, de ma már szinte nincsenek is! Ha növény is van , kicsit bonyolultabb, mert akkor specko lámpa kell, (nem napfény!) egyébként a sima villogásmentes neon is megteszi. Ha csak aranyhal van, nem kell fűtő, elég a szobahőmérséklet. Elég mély kerti tóban pl a koik a jég alatt áttelelnek! Kis edénynél Kb. 50-80 l-ig: Heti egy 1/3 vízcsere, (ne közvetlenül a csapból!) A csapvíz álljon min. 24 órát egy edényben nem lezárva, így a klór nagyja kiszáll, plusz átveszi a hőmérsékletet. Ha nagyon pöpec vagy, 10 l-enként teszel a vízbe 1 teáskanál sót. Naturt, nem jódozottat!, megy a szűrő, a porlasztó, vízcserénél a szűrő szivacsát is egyúttal nagyjából kinyomkodod, de nehogy kihipózd! Ja, és egyelőre semmi vegyszer!!! A halas eszközök külön, nem a konyhai teaszűrővel halászgatunk a vízben! Külön "halas" vödör, bögre, stb, az akvitisztítást nehogy anyukád csinálja Domesztosszal!!

Hát, azért most szakkönyvet nem írok, indításnak ennyi, mert úgy éreztem, kezdő vagy! Fog ez menni! És jól tetted, hogy ha gond van, kérdeztél! Máskor is! na Csá! "sporttárs"

2009. jún. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!