Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy adjak enni a kuli kuliknak?

Hogy adjak enni a kuli kuliknak?

Figyelt kérdés

Ugy szoktam,h.este eloszor kapnak fagy.kajat a guppik,mollik,aztan pici darabot adok hatra a hinarba a kulinak,csak a baj,h.a szemtelen mollik egybol bujnak be hatra is es mindent be akarnak falni.Valoszinuleg meg is teszik.Ezert lefekves elott vmi tapot,v.algatablettat ujra teszek be oda hatra,mert felek,ehenhalnak a kulik.Olyan kis felosek,lattam mar,mikor a nagy molly megpiszkalta az egyiket es szegeny remulten elbujt:(

Hogy adjam oda a kajat,h.mindenki egyen?


2012. jan. 28. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy nagy kvarista,de szerintem a legtisztább,ha az egyes fajokat(legalábbis azokat,amelyek eleszik egymás elől a kaját) külön akváriumban tartod.ha ez nem megoldható,esetleg egy üvegfal beépítése az akváriumba is megoldást jelenthet,persze a konfliktusos fajok közé.
2012. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kvarista=akvarista
2012. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszi,h.probalsz segiteni,de kulon rakni most nem tudom es nem is akarom,mert a mollik most csak atmenetileg laknak nalunk,aztan ok mennek...

az uvegfal se jo otlet,a kulik is szeretnek estenkent lubickolni es hosszukat uszkalni,mint az orultek,nem ereznek jol magukat kisebb helyen.

Vmi mas megoldas kellene...

Vki tud tanacsot adni?esetleg a kulik is elojonnenek etetesre,vki tapasztalt mar ilyet?mert akkor legalabb latnam,h.esznek es nem eheznek halalra,igy csak sejtesem van...

2012. jan. 28. 23:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Lámpaoltás után etesd őket, könnyebben megtalálják a kaját sötétben, mint a mollyk.

Forrázott zöldségeket is adhatsz neki, 1-1 karika uborkát, cukkinit, főtt répát.... Tegyél rá egy követ, úgy lent is marad, (bár a forrázott egyébként is jobban lesüllyed) a mollyk is kevésbé piszkálják, a kuli-kuli meg jobban hozzáfér.

Meg mondjuk jobb lenne, ha többes számban beszélnél róla, mert ha 5-6 db-ot tartanál, bátrabbak lennének, nem stresszelnének ennyire.

2012. jan. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
A kulikuli nem igazán növényevő hal. Szerintem a lassan széteső tabletta lesz a megoldás. A tetra tabimin megér egy próbát.
2012. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Imádják a zöldségetek!
2012. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tobb van,imadom oket:)kiprobalom a zoldseget,vagy megeszik,vagy nem,majd kiderul.de csak esznek,mert van energiajuk lubickolni.
2012. jan. 29. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!