Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sorban busztulnak el a halak...

Manusz501 kérdése:

Sorban busztulnak el a halak mit tegyek?

Figyelt kérdés

S.O.S Megveszem a halakat és rá kétnapra mind beteg darakórosak,stb új az akvárium minden és nem tudok ellene mit tenni beleteszem a gyógyszert és úgy tünik hogy meggyógyult de rá egy napra elpusztul mit tegyek?

van amelyik nem is beteg és elpusztult


2012. jan. 29. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Már korábban leírták, hogy mi a baj. 25 liter kevés bármilyen halnak. Emellett rajhalakból 1-2 darabot tartasz csak.


Szerezz be egy 50 literes akváriumot és abban tarts a rajhalak közül egy(!!!!!!) fajtát úgy, hogy minimum 6 dbot veszel belőlük.


A 25 literben meg tarthatsz egy db bettát, vagy garnélákat.

2012. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát nem tudom hogy hány literes szerintem 25 literes de 40*25*25 ös tednap este a 4 éves neon is megadta magát lehet hogy már öreg volt de tegnap ezt olvastam a neten a parakill jobb a kezelés 6 napig tart a 3-dik nap után csinálsz egy 50%-os vízcserét és újból bele teszed a megfelelő mennyiségű gyógyszert és még 3 nap kezelés a végén megint 50%-os vízcsere.a hőfokot tekerd 28 fokra és kezelés alatt ne etesd a halakat .a sót elég 1x belerakni de elég csak 1 kiskanál 10 literhez de nem kötelező. már próbáltam parakilel de nem így szerintetek sikerül?
2012. jan. 29. 12:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Az pont 25 liter.


Szerintem nem használna a parakill. Ha a darakórt meg is szünteti, szegény halak annyira le vannak gyengülve és olyan rosszul tartod őket, hogy utána biztos előjönne rajtuk más nyavalya is.


Ezt a helyzetet nem lehet gyógyszerrel orvosolni. A kiváltó okot szüntesd meg, ami a rossz tartási körülmény. Már leírtam első válaszban, hogy hogyan.

2012. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van 50 literes is abban is ugyan ez történt
2012. jan. 29. 12:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ha abba is ilyen arányban raktál halakat, akkor azon sem csodálkozom. Ahogy írtam, az 50 literesbe is csak egyféle halból rakj min. 6db-ot de maximum 10et.
2012. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az 50 literesben is már mindennel próbálkoztam de nem sikerült
2012. jan. 29. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Fogd az 50 literest, most ki ecettel tisztára, öblítsd ki. A szűrőben cserélj szivacsot, a szűrőt is most ki vízzel. Töltsd fel vízzel az üveget, indítsd be a szűrőt, rendezd be az akváriumot. Várj két hetet. Utána vegyél bele 6 db zebra dániót és semmi mást. Ennek így működnie kéne.


Használsz szűrőt egyáltalán?

2012. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mostani halaiddal meg nem tudom mi legyen. Nem hiszem, hogy bárki átvenné így őket, te meg úgysem fogod tudni meggyógyítani őket.


Hirdesd meg őket, külön kiemelve, hogy darakórosak és kezelésre szorulnak, hátha...

2012. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ugyanabból a boltból vetted a halakat mindig? Lehet, hogy tőlük jött a darakór. Vegyél máshonnan, vagy keress akvarista.hu-n hátha van a közeledben valaki, aki eladná/elajándékozná a halait - azok valószínűleg jobb kondiban is lennének.
2012. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen mindíg ugyan abból a boltból hoztam de most már másik boltból kezdtem el hordani a halakatés azok nem lettek betegekés elégjól bírják
2012. jan. 29. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!