Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Helo. Most szeretnék egy...

Helo. Most szeretnék egy akváriumot berendezni és tanácsokat szeretnék kérni?

Figyelt kérdés

Van egy 55hosszú 35 széles 40magas(77liter) akváriumom, úgy gondolom kezdésnek jó ez.:) Van hozzá víz melegítő, és egy AquaEl 300l/h -s belső szűrő + van egy kisebb külső is, majd holnap nézek rá világítást(mekkora kell és milyen?)

1.Holnap veszek citromlevet, azzal szépen át mosom, aztán mehet bele a fehér homok, és pár darab növény...

2.Ha ez mind megvan akkor hagyni kell így magába az akváriumot 2hétig minimum!????? Meg valami baktériumizéket kell venni ha jól tudom...Mi annak a neve?

3. Ezután jöhetnek a halak...

Xifo, fekete molli, anci, talán harcsa , és garnélákat szeretnék bele.


Valami tanács, mire figyeljek az elején, mit csináljak másképp hogyan? Köszönöm.:)



2012. jan. 30. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

a citromléről még nem hallottam de én ecetel takarítottam és az jó volt.

azt kellene tudni hogy a külső szűrő milyen és milyen töltet van benne? ha régebb óta áll akkor érdemes cserélni.

ha hagyod legalább 2 hétig járni az akváriumot akkor nem kell bele semmilyen baktérium "izé" mert azért kell 2 hétig mennie hogy legyen elég.

a szűrőket soha ne kapcsold ki már a 2 hét alatt se csak etetéskor pár percre vagy ha takarítod.

így hogy van belső szűrőd az ellátja a mechanikai szűrést, ezért a külsőt megcsinálnám biológiainak.

olvass utána a halak igényeinek amiket venni akarsz és hogy a kiválasztott fajok tarthatók legyenek egymással.

a vízcserékre figyelj oda.

most más nem igazán jut eszembe

sok szerencsét hozzá

2012. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.Ha újj az akvárium,tehát még nem volt használva,akkor elég csak sima vízzel kiöblíteni,a citromlé csak ahhoz kell,hogy a vízkövet leszedje az üvegről.

2.A baktériumkultúrára gondolsz.Nos igen ezzel minimum 2 hétig állni kell hagyni,viszont ha nem veszel baktériumkultúrát,akkor 4 hétig kell tehát nem muszáj venned

3.ez a halválogatás nem igazán jó ötlet.

A xifó 5 centisre is megnőhet és kinyírja a garnélákat és ennél nagyobb helyet igényel..

A black mollinak is kell minimum 100 liter.Anci helyett én inkább törpe szívóharcsát javaslok..

Ha mindenképp ragaszkodsz a garnélákhoz akkor kisebb testű halakat válassz.Ha nem, akkor pedig néhány guráminak és vörös neonoknak tökéletes lenne a hely.

2012. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ha meglesz teszek fel képeket.:)
2012. jan. 30. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:

nem tudod hogy milyen fajta?

ha tudnád akkor rá tudnánk keresni vagy tudnánk esetleg hogy milyen is.

2012. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ilyen a szűrő..

[link]

Kinézetre ilyen, az biztos.:D csak annyi, hogy 300l/h ami elég a 77literhez.

2012. jan. 30. 20:55
 6/8 A kérdező kommentje:

De már volt ahsználva az akvárium, szóval nem új ( csak már régóta nem volt használva, nemtudom mi volt benne de lehet látni hogy meddig ért a víz stb...) Szóval valahogy fertőtleníteni kell, és olvastam hogy erre a citromlé is jó, de ha az ecet jobb akkor...

Citromlé vagy ecet?

2012. jan. 30. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:

de én a külső szűrőre gondoltam nem a belsőre

azt írja itt egy másik válaszoló hogy jó a citromlé is szóval biztosan jó csak akivel én beszéltem eddig az az ecetet használta és be is vált mindenkinek de akkor jó a citromlé is.

2012. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy valami nagy szám... még 10éve használták papámék... De CIKLON I van ráirva... de jobban megnézve rájöttem hogy ez egy légpumpa...

ilyen [link]

2012. jan. 30. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!