Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betegek lennének? Darakór?

Betegek lennének? Darakór?

Figyelt kérdés

Ma észrevettem hogy a neon halaimon (6db) fehér pöttyök vannak mintha fehér buborékok lennének, az uszonyain, de a többi halon nincs ilyen csak a neon halakon?? Azt olvastam ez darakór lehet. Van valakinek valami tapasztalata ezzel?? Mit lehet velük tenni? Tegyem külön akváriumba őket, hogy a több hal ne kapja el?? Mitől lehet ez?? kb. 1 hete vannak meg!!

Valamint még az lenne a kérdésem hogy van egy xifo terhes halam, és mikor kell külön tenni a többiektől?? Mennyi idő mulva várhatom a bébiket? már most külön tehetem őt? Még nem látok fekete foltot a hasán!! Ma vettem ellető hálós medencét meg egy kis akváriumot! Előre is köszönöm a válaszokat!!


2012. febr. 1. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg darakór. Parakilles kezelés kell rá, vannak jó leírások hogyan kell használni, de az eladó is elmondja. Az egész aksit kell kezelni.

A xifót tedd külön, hátha nem kapta még el, és akkor a kicsik is biztonságban lesznek.

2012. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gfero ***** válasza:
kezeld őket parakillel 3 napig majd csinálsz egy 50%-os vízcserét majd még 3 nap kezelés.a hőfokot tekerd 28 fokra.lehetőleg ne etesd őket.biztos hogy terhes nem beteg hasvízkor vagy bélgyulladás?
2012. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Darakór lesz az. A kezelést gfero leírta, az egész akváriumot kezelni kell. A xiphot eszedbe se jusson külön tenni, ilyen helyzetben szóba sem jöhet a szaporítás. Az akváriumot a legkevesebb stressz érje, még csak egy növényt se mozdíts el legalább egy hónapig, nehogy halat áthelyezz, nem szabad hozzájuk nyúlni. Kezeld őket, reménykedj, hogy túlélik, minden nemű változtatáson egy hónap múlva gondolkozz.
2012. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!