Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem vagyok egy nagy akvárium...

Nem vagyok egy nagy akvárium zseni de olvasgattam ezt azt a szifókról hogy könnyü öket tartani meg könnyen szaporodik! De nálam miért ne? Bövebben katt!

Figyelt kérdés
tartásukkal nincs is baj! hanem a szaporitással! adott 54literes akvárium szépen berendezve élö növény dekoráció belsö szürö vizmelegitő, tehát minden ami kell... halak jobb inkább elevenen szülök vannak a 3db harcsa és 2db tetra kivételével, a többi 5db nöstény szifó, 2 db him szifó, 1 molly him és 1 molly nöstény, hát azt hiszem egyenlöre ennyi a létszám! de a szifók nem akarnak szaporodni! miért lehet ez?
2012. febr. 3. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennek pusztán annyi az oka, hogy 50 literben tartasz 150 literre való halakat. Szaporodnak ők itt is, de annyira kicsi a hely, hogy azonnal fel is falják az újszülötteket. Ráadásul a szifók még nem lehetnek ivarérettek, mivel a két hím agyon fogja verni egymást és a domináns halálra kergeti a nőstényeket.
2012. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor az 50literesbe ne is probálkozzak meg szaporitani öket és a létszámon is csökkenteni kéne? milyen halakat raknál 50literbe és mennyit?
2012. febr. 3. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen át kellene gondolnod az egészet, mert egyik hal sem való 50 literre. Ezeknek normális darabszámokkal kellene olyan 150-200 liter.

Én 54 literben vagy törperazbórákat, vagy endler guppikat, vagy parázslazacokat tartanék. Minden ilyen csapatból 10 darabot. Mellettük esetleg néhány garnélát.

2012. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
plattit lehet 54 literben tartani, és kicsit hasonlít a szifóra. és ugyanolyan könnyű tartani
2012. febr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül az a baj,hogy lefial és megeszik ,de a hely tényleg kicsi.Nekem nagyobb helyen is csak 2 hónap után lett hasas az egyik nőstény,az is lehet hogy domináns nagy a nőstény és nem hagyja magát.Nálam ez volt.
2012. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!