Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54l es aksiba hány wattos...

Egy 54l es aksiba hány wattos fűtőt kell tenni hogy 28°C°körül legyen a vízhőmérséklet (de nem termosztátost kérdezek, hanem azt a régi hagyományosat?

Figyelt kérdés
(valamilyen HÉVÍZ fűtő,de ha nem ismeritek elég ha Wattot írtok.Köszi!
2009. jún. 1. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem jobb ha termosztatost teszel ,mert a regivel nem tudod megtartani azt a 28 fokos homersekletet ,mert a vizhomerseklete a szoba homerseklete utan is valtozik ,hol hidegebb vagy melegebb. A termosztatossal inkabb elered ezt a homersekletet. De minek kell neked 28 fokos legyen? Szerintem max 26 eleg,amugy is jon a nyar es sokan azon toprengnek ,hogy hogyan csokkensek a viz homersekletet.
2009. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
elírtam,26ot szeretnék.nem 28at,viszont betta a meleget szereti26-30C°-t,és egy külön aksiba azt is tartok,mert sajna a nőstény csipkedi a nőstényt és a hímet is...Szoval ő külön van és neki 28fokot szeretnék biztosítani.
2009. jún. 1. 15:32
 3/9 A kérdező kommentje:
jah,és most nem tudok új fűtőt venni,viszont már van itthon ez a hévíz fűtő,ezért kérdezem hogy hány watt kell egy 54leshez.
2009. jún. 1. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
A delta-T a lényeg. Ha nem tudjuk a szobahőmérsékletet, akkor nem tudunk válaszolni.
2009. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De a szobahő változik,plma hidegebb van,nyáron meleg lesz,télen megint scak hidegebb lesz a hő,én állandóra szeretném azt az egy fűtőt ami xy wattos.Am most a szobahő kb:20-22
2009. jún. 1. 20:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 50w elég.A Hévíz hőfokszabályzós 50w-os fűtőjét max 3000ft-ért megkapod.Nem érdemes simát venni,mert lehet véletlenül felforralod a vizet.
2009. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg is van a fűtő.Köszi.50w-os.termosztátos(ez is hévíz fűtő:Dcsak kb a 2 fűtő közt 10 év különbség van:D)
2009. jún. 2. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:
A bettának elég a 26-26.5 fokos víz, a 28 fokot nem fogja bírni hosszú távon!
2009. jún. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi most 26fokon van.
2009. jún. 4. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!