Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen lenne?

Symmer kérdése:

Szerintetek milyen lenne?

Figyelt kérdés

Egy 250l-es profi akváriumot szeretnék össze hozni.

egy szettet össze állítottam mi a véleményetek?

Szűrő: [link]

Akvárium: [link]

Talaj: [link]

Talaj(2réteg): [link] KEVERVE EZZEL: [link]

Fény: [link]

CO2 Sett: [link]

[link]

[link]

[link]

és egy házi reaktor meg egy 15 Kg os CO2 palack


2012. febr. 4. 09:58
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és a kívánt eredmény :D : [link] egy ilyen akváriumot szeretnék ezzel a szettel elérni
2012. febr. 4. 10:00
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem az egyik cső legyen növényes, a többi maradhat.Én feleslegesnek tartom a CO2 rendszert is, ezt az akváriumot enélkül is megépítheted, a moháknak nem igazán kell co2-ni.Én inkább egy belső szűrőt rejtenék el valamelyik sarokban még.Ennek az akváriumnál, inkább a megépítése a profi, nem annyira az alkalmazott technika.
2012. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom miért mondja az első válaszoló, hogy ehhez nem kell CO2, alapból a képen látok pl. hemianthus callitrichoides-t, ami alapból igényli egymaga a co2-t.


Ezek mellett kell még mikro és makro tápozás is.

2012. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Egyetértek az előzővel - A co2-höz nem értek, de tényleg a moháknak az nem kell.
2012. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát HC-t nem kell venni bele és és kész. Pont ugyanilyen akváriumot úgysem fogsz csinálni. De nekem ez jobban tetszik, mutatok másikat:

[link]

2012. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És a jobb 3D hatás eléréséhez ha 100x60cm lenne az alapterület, úgy több dolgot lehetne egymás mögé pakolászni. Könnyebb lenne hegyeket, dombokat építeni.

De az nem biztos, hogy lehet olyan akváriumot kapni, tudom hogy elég standard méretek vannak.

2012. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

AZ UV-s szűrő és a komolyabb tápozás ütik egymást, az UV fény nem tesz jót a mikroelemeknek. Ez a funkció amúgy is csak extra, szerintem fölösleges. Olyan problémák ellen hatékony, ami egy rendesen ápolt növényesben fel sem merül.


A kevert talajt nem ajánlom, akármilyen hasonlónak is tűnik képen, élőben látni fogod a különbséget és hülyén néz ki vegyesen. Ha nem tudod megfizetni az amazoniát, akkor tökéletesem használható a másik is, ha jó talajtápot választasz mellé. A JBL termék ha jól tudom, tisztán mikroelemes, én keresnék a helyedben egy komplex táptalajt, azok jobbak erre a célra.


Ahogy hable írja, érdemes más arányú akváriumot választani. Ez már csak ízlés kérdése, de szerintem hatalmas szabadságot ad néhány plusz centi is, amikor hátteret-előteret alakítasz ki.

2012. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat az UV-s szürőt a halak miatt szeretném mivel diszkoszokat szeretnék tartani benne.a méretekkel nem tudok mit tenni mivel más nincs és üvegesnél nagyon drága (legalább is nálunk) és különös képp engem nem zavar+ utazni se nagyon akarok,tudok:D az hogy egy ilyen szintű akváriumhoz nem kell CO2 már bocsi de viccnek tartom.
2012. febr. 5. 13:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!