Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Működő képes ötlet lenne?...

Működő képes ötlet lenne? Hosszú távra is?

Figyelt kérdés

Csak elméleti síkon érdekel egyenlőre.


Szóval olyan faágat szeretnék az akváriumba tenni, amin rajtahagyom a kérget - és ez fontos lenne. Arra gondoltam, hogy forrázás után esetleg bevonnám szilikonnal. Szerintetek látszana egy réteg szilikon a faágon? Áteresztené a vizet? A fának lenne valami baja időközben (penész stb.)? Működne?


2012. febr. 4. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Nem szabad lekezelni szilikonnal, annak a vízbe kell ázni! Kérgestől nem szoktuk beletenni, mert a kéreg alatt mindenféle élősködő lehet. Meg hamarabb korhad.
2012. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy száraz faágat szerintem műgyantába lehetne mártani.

De ezt még sosem próbáltam.


Anyám öntött bele egyszer egy krumlit műgyantába, kiskoromban és vagy 5 évig megvolt, aztán egyszer szétrobbant :) Valószínűleg keletkeztek benne gázok, valahogy élt még a krumpli benne, lehet nőtt is :D

2012. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit vitatkoznék, mert gyakorlatilag a kéreg ellenállóbb mint maga a fa,viszont a vízben le fog válni róla.Jobb, ha te magad leszeded, mármint, ha tudod, és csak a kérget szárítod, áztatod,stb. Kicsi az esélye, hogy kérgestől meg tudd csinálni.
2012. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De hát pont ez lenne a lényeg, hogy a szilikon miatt nem éri víz a fadarabot és így a kérge sem tud lerohadni...
2012. febr. 5. 13:28
 5/5 symmer ***** válasza:
sztem nem én műgyantáznám inkább fognám se sikálnám forrázni ujra sika aztán pár hét ásztatás asztrán műgyanta:)
2012. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!