Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az baj hogy ha 3-4 naponta...

Az baj hogy ha 3-4 naponta kinyomkodom a belső szűrőm szivacsát?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy nem szabad túl sokat mosni mert a lebontó bacik megtelepednek rajta,és elősegíti az akvárium beállását.De az a baj hogy egy idő után telítődik a szivacs és nem szívja annyira a vízet.

2012. febr. 5. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor kicsi a szűrő. 2 hetet ki kéne bírnia, még többet is.
2012. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(egyébként igen, baj)
2012. febr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem 2 hetet kéne kibírnia, hanem 2-3 hónapot. Sőt, én fél évig nem nyomkodtam ki és nem volt gyengébb az áramlás akkor se. Hány literes az akváriumod és milyen szűrőd van? Mennyi és milyen halaid vannak?
2012. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3.!

Úgy értettem, hogy 2 hét a minimum! 2-3 hónap valóban optimálisabb, de azért egy átlag akváriumban egy átlag belső szűrő közel sem bír fél évet! Meg lehet csinálni, de azért ez egy szélsőséges eset!

2012. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig nekem 112 literesbe van egy AquaEl Fan2 Plus, ami elég gyenge bele, és mégis kibír egy csomó időt. Most is csak azért mostam ki, mert átrendeztem az akváriumot és csináltam egy 40% vízcserét közben, mondom akkor kimosom a szűrőt is. De nem volt gyengébb az áramlás egyáltalán.

Ha 1-2 hónapnál kevesebb időközönként kell a szűrőt mosni, akkor ott valami baj van. Vagy rengeteg a hal, vagy nem jó minőségű kajával van etetve és túl is etet az illető (pl. a szárított meg a lemezes kaják nem jók), vagy nagyon algás az akvárium vagy ilyesmi.


Persze ez mindenkinél változó, csak érdemes elgondolkozni, milyen is a szűrés. Én is tudom, hogy elég gyenge bele, de én ezt a szűrőt akkor a páromtól el tudtam hozni, mert neki már nem kellett. És úgy voltam vele, hogy ha nem lesz vele baj, akkor jó lesz ez és majd ha lesz pénzem veszek egy kisebb külsőt. Az a legjobb.

2012. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 symmer ***** válasza:
valami gond van ott ha 4 napot bir csak optimális az egy olyan fél-1 hónap
2012. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is havonta nyomkodom ki, de néha többet is bír.
2012. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!