Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 30 literes akváriumba mi...

Darkkingdom kérdése:

Egy 30 literes akváriumba mi a legkerőssebb szűrő amit bele rakhatok?

Figyelt kérdés
Azan az elven elindulva hogy túlszűrt akvárium nincs,melyik az a legerőssebb szűrő és egyben levegőztető is,és persze nem csinál olyan áramlást ami a benne élőket rápréseli az übegre :) amit egy 30 literesbe belerakhatok!?
2012. febr. 5. 13:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Aquael fan-1 - 320 Liter/órás

[link]


(nekem ez most 37 literben van, és ott nincs vészesen nagy sodrása, főleg mikor egy kicsit már megtellik a szivacsa, egy kicsit gyengül)

2012. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Esküszöm küldök neked egy csokit vagy valamit hable mert mindig segítesz rajtam :) Köszönöm!
2012. febr. 5. 14:21
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

:D


De ha bettát tartasz amellé ne rakd be, mert az nem tud úszni, azt odacsapja a falhoz.


PL nekem a 37 literesbn Danio erythromicron halak vannak most.


Úgy kell mondani a nevét hogy eritro-mikron és az Atlantiszban néha árulják, csapvízbe jól megvannak. Lágy vízben már kevésbé)

2012. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
de az is lehet, hogy úgy kell mondani, hogy enitro-mikron, mert úgy könnyebb kimondani :D
2012. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
nem lesz benne betta...ezek apicik nagyon szépek :) köszönöm akkor inkább az egyszerbb kiejtéssel próbálkozom majd :D
2012. febr. 5. 14:49
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyat rakhatsz bele, aminek a minimális vízforgatása nem haladja meg a 180-200 l/h-t.

A max teljesítménye mindegy, akkora szűrőt raksz bele, amekkora méretben még nem zavar. A motorteljesítmény ugyanis szabályozható, tehát a vízforgatás nem probléma, csak kisebbre kell venni.

2012. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket :)
2012. febr. 5. 15:35
 8/19 A kérdező kommentje:

Ha még megnéznétek ezta kérdésem,akkro egy oylan lenne mér hogy,tudom nem értelemszerű a kérdés,de kiváncsi vagyok,hogy ha pl lenne 2 darab kis méretű (ezt csak az eztétika miatt mondom) 200 L/H-s szűrő benne az akkor, megmaradna a 200l/h -s sodrási erősség de kétszer annyira jól szűrne? vagy ugyanaz lenne mintha egy 400l/h órássat tennék bele és egyszóval már erős lenne?

Mert nekem van egy ilyen 200l/h szűrő,de én úgylátom hogy gyenge és szerintem nem szűr annyit (No name márka) éppen ezért kérdeztem meg a szűrőt, csak gondoltam benne hagynám ha lehet mert plusznak jólenne és kicsi is!!

Remélem lehetett értenia kérdést!:)

2012. febr. 5. 16:14
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elvinné még egy 200-assal.

Ezt azért nem lehet pontosan tudni, mert a szivacs mérete egy fontos befolyásoló tényező, így annak az ismerete nélkül nehéz megmondani.

Az említett 400-as is csak akkor jobb, ha nagyobb benne a szivacs. De aminek a vízforgatása nagyobb, általában a szűrőtérfogata is nagyobb.

Ezért egy 400-as, ami "félgőzzel" megy, jobban szűr, mint egy 200-as, ami max teljesítménnyel.

Egyébként 2 200-as valószínűleg elég lenne.

2012. febr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nah igen azért gondltam hogy vennék egy normális nem NO NAME 200-asat de meghagynám mellé ezt a semmilyne kicsi 200-asat! gondolom akkor nem lenne gáz!És a sodrás semm lenne erőssebb nem? még csak enniy érdekelne hogy a sodráson változtatnae egyszerre menő kettő ugyanolyan? gondolom igen minimálisan de nem drasztikusan...


Nagyon köszönöm hogy segítetek :)

2012. febr. 5. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!