Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy maradt ebben az akváriumb...

Hogy maradt ebben az akváriumban "életben" a nyírfaág? :O (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Lehet, hogy mű? Olyan igazinak tűnik. Nyilvánvalóan még rajta van a kéreg. Na de akkor, miért nem ázott még szét és/vagy rohadt el?


2012. febr. 6. 05:55
 1/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem úgy tűnik mintha szilikonnal lenne bevonva. Ha jól megnézitek a képet ahol azok a fekete csomók vannak az ágakon ott látszik egy kicsit mintha valamilyen kékes-fehéres átlátszó trutyi lenne rajta.

Egyszer egy hannoveri kiállításon terjedt el ez az ötlet. De még nem mertem kipróbálni.

2012. febr. 6. 06:03
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
Én sajnos nem látom.
2012. febr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:

[link]

Erre gondolsz? Léteznek speciális impregnáló szerek direkt akváriumba. Ezek nem mérgezőek és teljesen láthatatlanok.

2012. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tényleg? És akkor úgy ahogy van megmarad a fa rohadás meg minden nélkül? Tudsz mondani Platypus valami példát ilyen szerre?
2012. febr. 6. 17:22
 5/10 Platypus ***** válasza:

Egyszer láttam egy videót ahol fatörzseket ecseteltek erdőt utánzó akváriumhoz, de nem találom. Úgy rémlik ADA cucc volt, de lehet hogy csak én kapcsoltam össze gondolatban.


Itt ezt a témát boncolgatják:

[link]

2012. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:

[link]


Itt egész akváriumot készítenek fából. Nem tudom mi a "fiberglass" magyarul, de azt használja.

2012. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a linkeket. A fiberglass az nem üveg gyapot?
2012. febr. 6. 17:52
 8/10 Platypus ***** válasza:

[link]

Próbáltam rákeresni mi lehet magyarul(GFRP-re volt pár találat), talán a szálerősítésű polimer stimmel. A cikkben könnyen beszerezhető és olcsó anyagnak írja. Mások epoxi gyantát is írtak, ez legalább biztosan kapható barkácsboltban nálunk is.

2012. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És az epoxigyanta átlátszó vagy van valami színe? Sosem láttam még, de én valahogy ilyen félig átlátszó barnás izének képzelem el. De gondolom nagyot tévedek :D


Egyébként nagyon köszönöm a segítséged :)

2012. febr. 6. 18:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Epoxy az olyan hogy ha beöntesz valamit egy nagy tömbbe, az sárgás mint egy citromos tea, de áttetsző és ha nincs 5cm vastag rétegben, akkor úgy még az sem látszik, hogy sárga lenne. Úgy még teljesen áttetszőnek néz ki.
2012. febr. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!