Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hányszor kell átmosni a...

Hányszor kell átmosni a kavicsot az akvárium aljába? Ki is kell főzni vagy elég csak a sima vízzel átmosni? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Még nem akváriumom, így nem értek hozzá.A kavicsot úgy kaptuk hozzá nem állatker.ben vettem Apró szemű kavics sztem építkezésről.

2012. febr. 6. 14:14
 1/9 anonim válasza:
46%

Én úgy csináltam mikor először mostam ki, hogy forró vízzel

átmostam vagy 20x. Színezni fogja a vizet de a szűrő szépen megtisztítja! Ha biztosra akarsz menni akkor forralj vizet és öntsd rá, és valamivel kavard meg!

2012. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Biztos hogy 20X át kell mosni? Kicsit soknak tűnik. Mennyi ideig tartott?
2012. febr. 6. 14:24
 3/9 anonim válasza:
46%
Mosod mikor már nagyon koszos a víz kiöntöd raksz új vizet. Ezt addig csinálód míg a víz nem lesz koszos. Utána mehet akváriumba de akkor is színezni fogja a vizet.
2012. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
46%
*míg a víz már nem lesz koszos
2012. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Sódert kaptál építkezésről?

Az nem fogja a vizet, csak koszos, poros.


Egy vödörbe önts rá vizet, keverd meg és öntsd ki,

megint önts bele vizet, keverd meg és öntsd ki!


Ismételd, amíg tiszta víz nem jön le róla.

2012. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Apró szemű kavicsok,de porvagy homok nem volt csak kavics. Eddig 3X mostam át és már alig koszos a vize. Nem egybe mostam hanem apránként és átdörzsöltem kicsit.Vannak nagyobb kavicsok is.Azt tegyem a tetejére? Nem szorulnak be közé a halak?
2012. febr. 6. 14:56
 7/9 A kérdező kommentje:
A nagy kavicsok kb 3-6 cm.
2012. febr. 6. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát mittudomén hogy beszorulnak e. Attól függ milyen halak.

Talajtúró fajták, vagy inkább ilyen középen és felül úszók.


Pl a törpe páncélosharcsa az mindenhova beszorul, ahova csak lehet. Pl volt régen ferplast műfüvem, azt szegény beledöglött a fűszálak közé. Jó hülye voltam, hogy beleraktam azt a műanyag szarságot.

2012. febr. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor inkább keverjem össze az apróval?
2012. febr. 7. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!