Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg több napot várni kell...

Tényleg több napot várni kell a halak betelepítésével?

Figyelt kérdés
Nekem az állatkerben azt mondák elég pár órát járatni és mehetnek a halak. Most akkor hogy van ez? Mivel lehet meggyorsítani?

2012. febr. 7. 14:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Akváriumba? Vagy hova gondolod?
2012. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Talán nem jó helyre írtam? Igen akváriumba 54l. Édesvízi halakra gondoltam. Szóval?
2012. febr. 7. 14:33
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy csináld hogy berakod a dolgokat az akváriumba és eresztesz bele állott vizet(hogy ki menjen belőle a klór)és így járatod a szűrőt 1,5 hétig és csak aztán veszed és telepíted be szép sorjában a halakat.
2012. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Félreértettél valamit. Több napba az telik, míg akklimatizálódik az akvárium élővilága. A halak betelepítéséhez nem kell órákat sem járatni, én személy szerint csak negyed, maximum fél órát szoktam. Ez alatt mintegy megbarátkoznak az akvárium vízminőségével és hőmérsékletével (ez utóbbi trópusi édesvízi fajok esetében 24 C körül kell mozogjon).
2012. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2012. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokban függ szerintem az adott hely vízminőségétől. Én teljes tisztítás után is max fél napot vártam, mielőtt visszatettem a halakat, és soha egy halam sem pusztult el betelepítés után.
2012. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nagyon összekeverték itt a fogalmakat, még én sem értek minden választ...


Tehát. Ha frissen berendezel egy akváriumot, 2 hétig kell üresen járatni. Ez idő alatt megtelepszenek a szűrőben a baktériumok, letisztul a víz, satöbbi.

A halak betelepítése pedig egy másfél órás folyamat körülbelül. Fél órán keresztül állnak zacsival a vízben, majd egy keveset belemersz az akvárium vizéből. Így még fél órát vársz, majd még egy kicsit töltesz a zacsiba. Fél óra után pedig beengeded őket.

Ha úgy telepítesz halat, hogy már vannak az akváriumnak lakói, akkor a frissen érkezőket 2 hétig karanténozni kell külön helyen a fertőzések elkerülése végett. A növényeket szintén, bár azokat agresszívebb módszerekkel azonnal lehet fertőtleníteni.

2012. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Inkább több hetet, nem napot.

Felgyorsítani baktérium kultúrával lehet, pl sera nitrivec.

Ezzel 3-4 hét helyett 2 hétre lecsökkenthető a várakozási idő.

2012. febr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4 hét, utolsó. nagyon el vagy tévedve 2 hét kell, és ez bőven elég

nitrivec-el akár 1 hétig is lerövidíthető.

az egész akvarisztika biológiára alapozódik.. sehol nem olvastam még 4 hetet, légyszives egy link?

én érezni, h itt 3 kategória jött létre a gyakorin. A tudatlanok, a túlzók, és akik tudnak a számokat ismerik és tudnak is valamit, valamint az olvasott információkat nem úgy adják tovább, h hozzáadnak 1-2 számot, hogy nehogy leosszák őket, divatból

2012. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8. vagyok.


[link]


Mondok még egy kategóriát:

Az írástudatlan okoskodók, akik az olvasással sincsenek barátságban.

2012. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!