Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy (a teste kb. tenyérnyi)...

Egy (a teste kb. tenyérnyi) vitorlás hal van az akváriumomban (65l) és apró halak (guppi és neon). Lehetséges, hogy a vitorlás nyírja ki a kisebb halakat? Ha igen. Mit tegyek, hogy ne tegye? Viccelődő emberek reakciójára nem vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, mivel a vitorlás hal nagyon harciassá válhat, főleg ha nála kisebb az ellenfele még meg is ölheti. Az ilyen esetekben általában külön választják a többiektől, másik akváriumba teszik őket.
2012. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy eladod a vitorláshalat, vagy veszel még egy 150-200 liter körüli akváriumot. Nem vicc. A vitorláshalat nagyon rosszul tartod, legalább 150 literes medencét igényel, és minimum 4-et érdemes tartani belőlük, különben agresszívek lesznek. Ebben az akváriumban nem fog nagyra megnőni az ammónia és a kis élettér miatt... De nagyon rövid időn belül el fog pusztulni, és arra is nagy az esély, hogy a guppik fátyolos úszóit lecsipkedni. [link]

65 literbe a vitorláshal nélkül nagyon jól ellennének a guppik, és a neonok.

2012. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
19%

Ne halgass az elottem szolora.

Nekem is volt vitorlasom 2 db es sorra kinyirt 1 k naprol a masikra 5 aranyhalat 3 plattit es mar nemtudom hany neont.

Szoval add el vagy dobd ki.De meg lehet azt is oldani hogy veszel egy nagyobb akvariumot ahogy mar irtak es abban csak vitorlast tartasz.E

2012. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
55%

A 16.45 os vagyok fojatatom amit irni akartam :D

Nah egyik baratom meselte hogy o a vitorlasat odaadta unokatesojanak mert o nagy halakat tartott.Azt mondta hogy ott megszelidult :D(ez amugy elig hietetlen szamomra is)

2012. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
100%

Egy tenyérnyi hal 65 literben persze hogy agresszív. Ha nem sügér hanem ma született bárány lenne, akkor is meghülyülne ekkora helyen, és ennek egyenes következménye az agresszió. Mit tegyél? Ajándékozd el az akvarista.hu-n, mert jelenleg csak szenved akkora helyen és tönkreteszi a többi halad életét is. Vagy legalább 3x ekkora akváriumot kéne venned, mert a vitorlásnak hatalmas a helyigénye.


A fenti jóember meg a "dobd ki" javaslatával süllyedjen el a föld alá.

2012. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az összes értelmes választ nagyon köszönöm! Még egy-két hónapig ki kell, hogy bírja ekkora akváriumban még akkor is, ha kinyírja a többit. Akkor költözünk és szerintem utána kapható lesz az asszony egy nagyobb lakhelyre nekik. Szép napot! A butaarcút meg jelentettem. :-)
2012. febr. 7. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!