Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi világítás, növényes...

Akváriumi világítás, növényes akira, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Hali. Szeretnék egy 100l akinak világítást venni, ami alatt jól fejlődnek a növények.

Ha tudtok linkelni jó ötleteket, azt megköszönném.

Legyen minimum 50w-os, és, hogy milyen színű vagy méretű csövet tegyek bele. Vagy bármi jó ötlet jöhet.

Köszönöm szépen.



2012. febr. 9. 10:37
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]


eddig ezt néztem, 2x30w-os.

2012. febr. 9. 10:41
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél hol írják a méreteit?


Egyébként csinálhatsz magadnak is világítást meg tetőt. Olcsóbban ki lehet hozni és szerintem jobban is mutatna mint az ilyen műanyag tetők. Nem nagy ördöngösség az elektronika része sem, én is most csináltam világítást a 25 literesemre.

2012. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hova van írva, hogy 2×30 W?

A te akváriumod hányszor hányas? Az alapterülete érdekel.

Egyébként a linkelt valószínűleg nem lesz jó.

Ja, és a tiéd íves elejű? Mert a linkelt tető azokra jó.


Még annyi, hogy nem biztos, hogy kapsz gyári tetőt ilyen világítás teljesítménnyel, úgyhogy készülj egy kis barkácsolásra.

Majd írd meg a méreteket, és kitalálunk valamit.

2012. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csá, 76x35 az aksi (igen azóta rájöttem, hogy íves a tető).
2012. febr. 10. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor abból kell kiindulni, hogy vagy 3 db 18W-os 60 cm-es T8-as cső kell hozzá,

vagy 2 db 24W-os 55 cm-es T5-ös cső.

Több okból is, mindenképpen a T5-ös variációt ajánlom!


Na most ezek után vagy barkácsolsz akár csak egy armatúrát ennek, akár egy egész tetőt amiben ilyen foglalat, és elektronikus előtét van, vagy veszel egyet készen.

Ez pl egy üvegtetővel, vagy ha nincsenek ugrálós halak, akár tető nélkül, jó lenne:

[link]


Ilyen lámpatest általában direkt akvarisztikai szokott lenni, azért ennyi az ára. De az első linknél olcsóbb, és ennél olcsóbbat nem is nagyon találsz.


2 fénycsövet használva szerintem az egy növényes, egy napfényes klasszikus variáció a legjobb.

Pl:

[link]

[link]

2012. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most néztem, hogy milyen csöveket adnak a lámatesthez.

A 10000 K-es felejtős, arra az "actinic" ra érdemes lenne rákérdezni, hogy milyen tartományban világít, mert lehet, hogy jó lenne növényesnek.


Napfényesből is lehet találni olcsóbbat, pl. Osram T5 965 24W.

2012. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Uh! Néztem az actinic spektrumát, nem jó növényesnek! Ez valami tengeri cucc.

Esetleg az eladókkal lehetne beszélni, hogy nem cserélnék e ki más csőre, vagy nem adnák e el cső nélkül olcsóbban.

2012. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, majd érdeklődök még.
2012. febr. 11. 14:55
 9/9 Szentpety ***** válasza:

Akkor tisztázzuk le.....

Akvakertészkedni akarsz, vagy csak sok növényt az akiba?

Jó lenne tudni, hogy milyen növényeket tervezel?

Ha már növényes, akkor low tech vagy high tech?

Arra is gondolj, hogy ha növeled a fényt, akkor azzal arányosan növelned kell a szűrésedet. 1 W/liternél már 10-szeres szűrés kell profi szűrőanyaggal és nem belsőszűrővel. Jó minőségű növénytápszer és már CO2 sem árt, különben elönt az alga.

Csak a magam példája: 112 literes high tech akva, Szűrés: két darab külső szűrő, az egyik 1050 l/óra a másik 800 l/óra. Mindkettőben Ista Q. Glass és Eheim Substrat pro szűrőanyag. Nagynyomású Co2 rendszer külső reaktorral beoldva. Tápozás: Green Aqua Micro, Macro. Világítás: 5*18 W. 3 db 10000 Kelvines és két db 6500 Kelvines cső.

Nem elrettenteni akarlak, csak a tisztán látás kedvéért írtam le.

2012. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!