Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség egy mészvázas...

Mi a különbség egy mészvázas korallból kioldódó mész között, vagy egy mészkőből kioldódó mész között?

Figyelt kérdés

Horvátországban az egész tengerpart mészkőből áll.

A partközelben a vízben mészkő van mindenhol.

A tengeri akváriumba korallt, és talajnak korallzuzalékot szabad tenni a vízbe.


Ezért nem tudom felfogni, hogy a mészköveket azokat mért nem, szabad belepakolni?


Ez számomra nem logikus. Azt viszont mondták, hogy ne rakjak bele mészkövet. Na most az élőkő se tudom, hogy miből van. Az nem mészkő?


2012. febr. 10. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A tengeri akváriumokhoz nem értek, de itt egy kis magyarázat:


Miért van a horvát tengerpart tele mészkővel: ugye egy csomó tengeri állat mészvázas, mint a korallok is. A hullámverés és a zátonyon élő állatok pusztító hatása miatt elszemcsésednek, amiket a víz vagy beljebb sodor vagy kisodor a partra és ott (ún.) kicementesedik és mészkő lesz belőle.


Az édesvízi mészkő viszont teljesen máshogy keletkezik, abban lehetnek pl. állati maradványok is, más az összetétele. Mondjuk legnagyobb részben így is mindkettő kalcium. A tengeri mészkő egyébként puha, az édesvízi pedig kemény és fagyálló.

2012. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hm. köszi, ezt nem tudtam. Csak annyit láttam, hogy a tengeri mészkő szebb, egyöntetűbb fehér. Hoztam is párat, néhány éve. Azért kíváncsi lennék, hogy azt bele lehet e tenni az akváriumba. Egy srác volt itt egyszer aki értett a tengerihez és ő mondta, hogy ne rakjam bele, de lehet hogy mégis lehetne. Hát nem tudom. Persze nem akarom megölni az állataimat, ha kétes a dolog, akkor inkább nem rakom bele. De azért kíváncsi lennék.
2012. febr. 10. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát tengeri akváriumról nem tudok sokat, de szerintem, ha a mészkő tengeri, akkor lehet. Mert elvileg az ugyanabból az anyagból van, mint a tengeri élőlények.


Az édesvízit meg esetleg azért nem lehet, amit mondtam, az nem ilyen tisztán képződik azért is nem hófehér.

2012. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!